BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece Çakmaklı'da 2. kat 140 m2 konut icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155770
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : ÇAKMAKLI MAH. / BÜYÜKÇEKMECE
: 140
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1099 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
375,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.06.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
26.06.2020 10:20
Satış Yeri
:
Ekinoba Mh.,Lohdra Asfaltı yan Yol N:107 Çanakkale sk.,AY Merkez karşısı BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/1099 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Özellikleri : satışa konu taşınmaz; tapunun Büyükçekmece İlçesi, Çakmaklı Mahallesi, 293 ada, 8 parselde kayıtlı olup, adres olarak; Büyükçekmece, Çakmaklı Mahallesi, Hadımköy yolu üzeri, Maşuk Sokak, No. 6 Oylumpınar Sitesi, A2 Blok, K:2, D:11 adresinde yer almaktadırlar. Yerinde yapılan incelemede; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet, ayrı tuvalet ve pvc ile kapatılmış iki balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminat parke, ıslak alanlar seramik, duvarlar desenli kağıt kaplı, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc’dir. Ortak alanları ve merdivenleri mermer, merdiven korkulukları ahşap kaplamalı demirdir. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Dairede kiracının ikamet ettiği belirtilmiştir. Daire takriben brüt 165 m2, takriben net 140 m2 kullanım alanına sahiptir. Blokta iki normal, bir yük asansörü mevcuttur. Site içinde çocuk oyun parkı, basket sahası, açık otopark bulunmaktadır. Girişi kamera kontrollü güvenlik kontrollüdür. Çevresi ihata duvarı ile çevrilidir. Komşu adasında Metro Gross Market hizmet vermektedir.Dairede doğalgaz kullanılmaktadır.Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorununun çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakınında semt pazarı kurulmaktadır. Yakın çevresinde bölgenin çehresini değiştirecek çok sayıda prestijli yapı inşaat aşamasındadır. Alışveriş merkezlerinin servis araçları bölgeye hizmet vermektedir. Taşınmazın bulunduğu site TEM Hadımköy gişeleri bağlantı yolu üzerinde Çakmaklı Mahallesinde yer almaktadır. Yakında sanayi sitesi, konut ve komşu parselinde Metro Gross Market gibi önemli yapılar bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 8.263,08 m2
Arsa Payı : 52/8263
İmar Durumu : Dosyasında mevcut Büyükçekmece Belediye Başkanlığının 14.3.2019 tarihli imar durum yazısına göre; Büyükçekmece İlçesi, Çakmaklı Mahallesi, 293 ada, 8 parsel sayılı taşınmazın 13.06.2003 onay tarihli 1/1000 ölçekli Göl Havzası İmar Planında Kısmen Blok Nizam, Kısmen 13 Kat Konut,Kısmen14 Kat Konut Alanı, Kısmen de Yol Alanında olarak ayrıldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 375.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 01/06/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 26/06/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Ekinoba Mh.,Lohdra Asfaltı yan Yol N:107 Çanakkale sk.,AY Merkez karşısı BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1099 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR