BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece/Atatürk Mahallesi'nde 73 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984789
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / BÜYÜKÇEKMECE
Oda Sayısı : 2+1
: 73
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Yüksek Giriş
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM ANADOLU 21.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3448 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE
3. İCRA DAİRESİ

2017/3448 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz ; İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Atatürk Mahallesi, Yunus Emre Caddesi,Ozan Sokak, No:17, Erkoç Apartmanı'nda kain, 263 ada, 3 nolu parselde kayıtlı binanın, zemin katta, 24/300 arsa payına tefrikli (4) nolu Mesken'in tamamıdır.
Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerinde Erkoç Apartmanı olarak adlandırılmış bina bulunmaktadır. Çevre duvarı mevcut olup kamelya, açık otopark ve bakımlı peyzaj düzenine sahiptir. Taşınmaz konum olarak, Anafartalar Caddesi'nin bir üst sokağı olan Zühre Sokağına cepheli olup, no:17'de yer almaktadır. Taşınmaz, Turgut Özal Bulvarına 350 m, sahile 600 m mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde Kız Meslek Lisesi, Şato Villaları, Hasan Gül Sağlık Ocağı ve benzer nitelikte orta gelir seviyesine hitap eden binalar bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+2 Normal+Çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 5 yıllık olup, dış cephe mantolaması yapılmıştır.
(4) Numaralı Mesken :Binanın zemin katında ve batı cephesinde yer almaktadır. Bina yüksek girişli olup daire güney cephesinden 1. kat görünümündedir. Boş olup kullanılmamaktadır. Dairenin kısmen deniz manzarası bulunmaktadır.Mesken; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, antre, balkon ve fransız balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ; Salon, hol ve odalarda yer döşemesi laminat parke, duvarlar kısmen saten boya, kısmen duvar kağıdı, tavanlar saten boyalıdır. Mutfak dolapları laminat, tezgah çimstone olup ankastre ürünler bulunmaktadır. Banyolarda vitrifiye malzemeleri mevcuttur. Pencereler ahşap görünümlü PVC doğramadır. İç kapılar ahşap, dış kapı çeliktir. Sabit portmanto ve salonda klima bulunmaktadır. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Daire iyi malzeme özelliklerine sahiptir.Meskenin Brüt alanı : 91,00 m2, net alanı : 73,73 m2 dir.
Adresi : Atatürk Mahallesi, Yunus Emre Caddesi,Ozan Sokak, No:17, Erkoç Apartmanı, D:4 Büyükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 885,00 m2
Arsa Payı : 24/300
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Büyükçekmece Uygulama İmar Planında; Blok Nizam, 3 Kat yapılaşma şartı ile "Konut" alanında kalmaktadır. Ayrıca 12.08.2011 onay tarihli plan notu tadilatında "Yapı nizamı Blok Nizam olarak tanımlanmış parsellerde açık ve kapalı çıkma yapılamaz. Bu alanlarda blok taban alanı parsel alanının %10'u kadar arttırılacaktır. Bu durumda blok taban alanının parsel alanının %25'inden küçük olması halinde blok oturumu %25 olarak verilecektir. Plandaki blok taban alanının parsel alanının %10'u arttırılması ile oluşan blok taban alanı parsel alanının %40'ını aşamaz." hükmü bulunmaktadır.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3448 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR