ADALAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükada'da 70 m² mesken icradan satılıktır

ADALAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091870
Şehir : İstanbul / Adalar
Semt-Mahalle : MADEN MAH. / BÜYÜKADA
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/42 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
Adalar Adliyesi İcra Müdürlüğü Katı Büyükada Adalar/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ADALAR İCRA DAİRESİ

2019/42 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışına karar verilen taşınmaz İstanbul ili, Adalar ilçesi, Maden mahallesi Kumsal Mevkii, 223 ada 35 parsel numaralı 990,00 m2 yüzölçümlü ana taşınmaz niteliği bahçeli kargir apartman bağımsız bölüm niteliği mesken olan bodrum kat 1 numaralı bağımsız bölümdür. Taşınmazın Adalar Belediye İmar Müdürlüğünce edinilen bilgi ve belgelere göre konu taşınmazın yer aldığı parselin güncel imar durum bilgisi 1/1000 ölçekli koruma amçıl uygulama planlarının bulunmadağı ve herhangi bir uygulama yapılamayacağı bu nedenle imar durum bilgisi plan örneği ve plan notu verilemediği belirtilmiştir. Ayrıca mevcut 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planların da mahkeme kararı gereği iptal edildiği tespit edilmiştir. Taşınmazın yer aldığı bina 223 ada 35 parsel üzernide ayrık nizamda betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Taşınmazın konumlu olduğu bina bodrum + zemin +1 Norma kat + çatı katı olmak üzere toplam 4 kattan oluşmaktadır. Bodrum katında 2 adet daire, zemin katında 2 adet daire, 1. normal katında 2 adet, çatı katında hacimleri olan daire olmak üzere bina da toplam 6 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Projesinde apartman holunden sağlanan daire girişleri yerinde açık döner merdiven inşaa edilerek her dairenin kendine ait müstakil girişi olacak şekilde yapılmıştır. 1-3-5 nolu dairelere binanın doğu cephesinden, 2-4-6 nolu dairelere binanın batı cephesinden ulaşılmaktadır. Binaya ait açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Ana gayrimenkul betonarme olarak inşa edilmiş olup, yaklaşık 28 yıllıktır. Dış cephesi boyalıdır. Taşınmazın iç dekorasyon özelliklerinin iyi durumda olduğu görülmüştür. Dış kapısı çelik olan dairenin, iç kapıları pvc panel doğramadır. İç cephe duvarları saten boyalı ve tavanları plastik boyalı olan taşınmazın ıslak zeminleri seramik kuru zeminleri ise parkedir. Mutfak hacminde ahşap dolaplar ve mermer taş tezgah bulunduğu dış cephe doğramalarının pvc doğrama olduğu banyo hacminde ise vitrifiye işlerinin noksaınsız olduğu tespit edilmiştir. Adalar Tapu müdürlüğünde incelenen 15/02/1991 tarih ve bila tarihi kat mülkiyetine esas mimari uygulama projesine göre konu mülk hol-antre. mutfak, banyo-wc, 2 oda ve balkon hacimlerinden ibaret olup, yaklaşık brüt 70 m2 kapalı alanlıdır. balkon mahallinde salon alanına dahil edilmiş ancak ilave olarak yaklaşık brüt 16 m2 açık bahçe teras alanı oluşturulmuştur. 2 yöne cephesi bulunan taşınmaz binaya karşıdan bakıldığından sol cephede konumludur. Bina girişinin bodrum kattan sağlanmasına dolayı taşınmaz mahallen zemin kat seviyesinde konumludur. Konu mülkün deniz manzarası bulunmamaktadır.
Adresi : Maden Mahallesi Kumsal Sokak No.62/1 Büyükada - İstanbul
Yüzölçümü : 990,00 m2
Arsa Payı : 10/120
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/5000 ölçekli nazım imar plan mahkeme kararı ile iptal edilmiştir.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :taşınmaz tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 30/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Adalar Adliyesi İcra Müdürlüğü Katı Büyükada Adalar/İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesinin Adalar İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankası A.Ş Kartal Şubesinin TR3500015000158007300720026 nolu iban numaralı hesabımıza t.c kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın şartsız, kesin ve süresiz teminat mektubunu
Veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6 - İİK.127.MD. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/42 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR