BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa'da 4+1 daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994816
Şehir : Bursa
Oda Sayısı : 4+1
: 153
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 12.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4539 ESAS
Muhammen Bedeli
:
668,800 TL
Birinci Satış Günü
:
10.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ
2018/4539 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Balat Mahallesi, 4173 ada, 6 parsel sayılı ve 25.134,85 m2. miktarlı “Dokuz Adet Dokuz Katlı Betonarme Apartman ve Arsası” vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 255/72129 arsa paylı, D blok, zemin kattaki 3 no’lu Bağımsız Bölümün (Dairenin) tamamı Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Balat Mahallesi, Bahar Sokak, no: 28 adresindeki Bakgör City-2 Sitesi’nin, D blok, 1. normal katındaki 3 no’lu dairedir. Tapu bilgilerinde zemin kat, 3 no’lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 1. normal kattaki 3 no’lu daire olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+6 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 10 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, çift asansörlü, site içerisinde, bahçeli, kapalı olmak üzere 2 adet çocuk ve 2 adet yetişkin yüzme havuzlu, 2 adet fitness salonlu, saunalı, Türk Hamamlı, açık spor alanlı ve çocuk oyun alanlı ve 24 saat kamera ile izlemeli güvenlik korumalıdır. Bodrum katında sığınak, depo, ortak alanlar ve otopark, zemin katında 1 adet yönetim ofisi ve 3 adet meskne, normal ve dubleks katlarının beherinde 4’ er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri şingıl ile örtülüdür.
Halihazırda, borçlunun kızı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin bürüt alanı 176,00 m2. ve net kullanım alanı ise 153,00 m2. olup, 4 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Ayrıca, ebeveyn yatak odasında da banyo-wc-lavabo bölümü ile giyinme odası bulunmaktadır. Tüm bölümlerin tabanları masif meşe (doğal ağaç) parke ve duvar yüzeyleri ithal duvar kağıtları ile kaplı, tavan yüzeyleri ise ışık havuzludur. Mutfak bölümünde, üzeri laminat kaplı tezgah ile alt ve üst akrilik kapaklı MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen granit seramik olarak yapılmıştır.
Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları lake boyalı masif ahşap, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise Alüminyum+PVC (kompozit) profildir. Kuzey ve doğu cepheli olan dairenin 2 cephesinde de 1’ er adet balkonu mevcut olmakla birlikte, doğu cephesindeki balkonun önü katlanabilir camekanlar ile kapatılmıştır. Pay ölçerli ve tabandan ısıtmalı merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik ve su abonelikleri bulunmaktadır.
Mahallinde yapılan incelemelerinde, dairenin yapımında 1. sınıf işçilik ve malzemenin kullanılmış olduğu görülmüştür.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli, otoparklı ve bazıları da yüzme havuzlu olan, 6 veya 7 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Balat Mah., Bahar Sok., No: 28 Bakgör City-2 Sitesi, D blok, 1. normal
katındaki 3 nolu daire
Yüzölçümü : Bürüt 176,00 m2. net 153,00 m2
Arsa Payı : 255/72129
İmar Durumu : Söz konusu taşınmaz ile ilgili olarak imar durumu bildirilmemiş olup, Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden şifahi olarak edinilen bilgilere göre; Nilüfer İlçesi, Balat Mahallesi, 4173 ada, 6 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Balat Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.(Yükseklik): 21,50 mt. (7 kat), TAKS: 0.40 ve KAKS: 1.60 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 668.800,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı gibidir.
1. Satış Günü : 10/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Karaağaç Mahallesi, 659 ada, 21 parsel sayılı ve 147,94 m2. miktarlı “Arsa” vasıflı taşınmazda, Kat İrtifakı kurulmuş olan, 3600/16800 arsa paylı, 5. normal ve çatı kattaki 7 no’lu Bağımsız Bölüm (Dubleks Mesken) Bursa İli, Yıldırım İlçesi sınırları dahilinde bulunan Karaağaç Mahallesi, 11. Dere Sokak, no: 28 adresindeki Karnur Apartmanı’nın, 5. normal ve çatı katındaki 7 no’lu dubleks dairedir. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+4 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 8 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü ve bodrum katı otoparklıdır. Bodrum katında depo, sığınak ve ortak alanlar, üst katlarının beherinde ise 1’ er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın ön dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.
Halihazırda, borçlu tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dubleks dairenin giriş (6.) katının bürüt alanı 98,00 m2. ve üst (çatı) katının 65,00 m2. olup, toplam bürüt alanı 163,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 134,00 m2. dir. Dairenin giriş katında 3 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, çamaşır odası ve müşterek banyo-wc-lavabo, üst katında ise 2 adet yatak odası, merdiven holü ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümleri bulunmaktadır. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, hol, koridor ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, giriş katındaki bölümlerin tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri çimstone kaplı tezgah ile alt ve üst kaplamalı MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları kaplamalı ahşap panel, çift camlı olan balkon ve teras kapıları ile pencere çerçeveleri ise PVC profildir.
Doğu ve batı cepheli olan dairenin giriş katının 2 cephesinde de 1’ er adet balkonu ve çatı katının doğu cephesinde geniş terası mevcut olmakla birlikte, terasın önü katlanabilir camekanlar ile kapatılmıştır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 5 veya 6 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Karaağaç Mah., 11. Dere Sok., No: 28 adresindeki Karnur Apartmanı’nın, 5. normal ve çatı katındaki 7 no’lu dubleks dairedir.
Yüzölçümü : bürüt alanı 163,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 134,00 m2.
Arsa Payı : 3600/16800
İmar Durumu : Söz konusu taşınmaz ile ilgili olarak imar durumu bildirilmemiş olup, Yıldırım Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden şifahi olarak edinilen bilgilere göre; Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Karaağaç Mahallesi, 659 ada, 21 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Gökdere Doğusu-İpekçilik Uygulama İmar Planı dahilinde, bitişik nizam, Hmax.(Yükseklik): 18,50 mt. (6 kat) olan konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 309.700,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı gibidir.
1. Satış Günü : 10/07/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 07/08/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4539 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR