BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Yıldırım'da 120 m² daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127536
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : MOLLAARAP MAH. / SETBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2243 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
30.04.2020 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA7. İCRA DAİRESİ
2019/2243 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Yıldırım İlçe, 583 Ada, 8 Parsel, MOLLAARAP Mahalle, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina bitişik nizam betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat üzere toplam 5 kattan oluşmaktadır.Binanın tüm katları mesken amaçlı kullanılmakta olup asansör bulunmamaktadır. Bina dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı olup merdiven sahanlıkları seramik kaplıdır. Taşınmazın halihazırda boş durumda olduğu gözlemlenmiştir. Taşınmaz bilgileri apartman sakinlerinin beyanı, gözlem ve mimari proje incelemesi ile heyetimizce elde edilmiştir. Dairenin ön cephesi doğu yönünde, yan cephesi kuzey yönünde olmakla birlikte fiiliyatta antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 3 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, iç duvarları sıvalı ve boyalı, oda kapıları ahşap, oda zeminleri parke kaplı, pencereleri pvc doğramalı ve camlı, mutfağın zemini seramik kaplı, dolapları alt üst ahşap kapaklı olup tezgah mermerdir. Islak hacimlerin (Banyo, wc) zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Taşınmazın net alanı 105,00 m², brüt alanı 120,00 m² dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan bitişik nizam 4-5 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumdadır.
Adresi : Mollaarap Mah., Çimen Cad., Çimen Sit. No:62 E Blok, 1. Kat, D:6
Yıldırım / BURSA
Yüzölçümü : 1.463,21 m2 Arsa Payı : 10/570
Kıymeti : 210.000,00 TL KDV Oranı : %1
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Teferrüç ve Civarı Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında
konut alanında kalmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 30/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok
MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Yıldırım İlçe, 685 Ada, 2 Parsel, UMURBEY Mahalle, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina bitişik nizam betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış zemin kat, 4 normal kat üzere toplam 5 kattan oluşmaktadır.Binanın tüm katları mesken amaçlı kullanılmakta olup asansör bulunmamaktadır. Bina dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı olup merdiven sahanlıkları mozaik kaplıdır.Keşif tarihinde borçluya ait taşınmazın içine girilmiş olup halihazırda borçlu tarafından kullanıldığı gözlemlenmiştir. Dairenin ön cephesi kuzey yönünde, arka cephesi güney yönünde olmakla birlikte fiiliyatta hol, 2 oda, salon, mutfak, banyo+wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, iç duvarları sıvalı ve boyalı, oda kapıları Amerikan kapılı, oda zeminleri laminant parke kaplı, pencereleri pvc doğramalı ve camlı, mutfağın zemini seramik kaplı, dolapları alt üst ahşap kapaklı olup tezgah mermerdir. Islak hacimlerin (Banyo, wc) zemini ve duvarları seramik kaplı olmakla birlikte banyo dolabı ve duşakabin mevcuttur. Dairenin ısıtması doğalgaz sobalı olup salonda klima bulunmaktadır. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın net alanı 60,00 m², brüt alanı 72,00 m² dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan bitişik nizam 4-5 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumdadır.
Adresi : Umurbey Mah., Mehmet Çavuş Sok., Aksu Apt. No:4 B Blok 2. Kat D:6
Yıldırım / BURSA
Yüzölçümü : 312,82 m2Arsa Payı : 104/1564
Kıymeti : 133.200,00 TL KDV Oranı : %1
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Gökdere Doğusu İpekçilik İmar Planı kapsamında konut alanında
kalmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 30/04/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok
MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2243 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR