BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Yıldırım'da 120 m² daire icradan satılıktır

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01057088
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : ESENEVLER MAH. / ESENEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 26.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/13248 ESAS
Muhammen Bedeli
:
258,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
11.12.2019 14:20
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
11. İCRA DAİRESİ
2017/13248 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : BURSA İli, YILDIRIM İlçesi, ESENEVLER Mahallesi, KARAAĞAÇTARLA Mevkii, 2552 Ada No, 1 Parsel No, 1/50 Arsa Paylı, 2.076,32 m2 Yüz Ölçümlü, A VE B BLOKLARDAN OLUŞAN İKİ ADET DOKUZ KATLI BETONARME BİNA VE BAHÇESİ Ana taşınmaz Nitelikli, A Blok, 3. Kat, 10 No lu Bağımsız Bölüm, Mesken Bağımsız Bölüm NitelikliTaşınmazın Tamamı.
Özellikleri : Bursa İli, Yıldırım İlçesi sınırları dahilinde bulunan Esenevler Mahallesi, Elibol Sokak, no: 30 adresindeki Erkent Sitesi, Kareli Apartmanı’nın, A blok, 4. katındaki 10 no’lu dairedir. Tapu bilgilerinde 3. kat, 10 no’lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 4. kattaki 10 no’lu daire olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+8 normal katlı olmak üzere toplam 9 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, site içerisinde, bahçeli ve otoparklıdır. Zemin katında sığınak, depo ve ortak alanlar, normal katlarının beherinde ise 3’ er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Halihazırda, boş durumunda olan mesken nitelikli söz konusu dairenin bürüt alanı 120,00 m2. ve net kullanım alanı ise 102,00 m2. olup, 3 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salon ve 1 adet odanın tabanları ahşap parke, 2 adet odanın marley, antre, koridor ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey ve batı cepheli olan dairenin 2 cephesinde de 1’ er adet balkonu mevcut olmakla birlikte, bu balkonların önleri katlanabilir camekanlar ile kapatılmıştır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemli olan dairenin elektrik ve su abonelikleri bulunmaktadır. Ancak; Mahallinde yapılan incelemelerinde, söz konusu daire içerisinde tadilat, bakım ve onarım çalışmalarının yapılmakta olduğu, mutfak bölümündeki tezgah ve dolaplar ile doğalgaz sayacının yerlerinden sökülmüş olduğu görülmüştür. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli, otoparklı ve yüksek katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Fidyekızık-Esenevler Mahalleleri Uygulama İmar Planı’nda, Hmax(Yükseklik): Serbest, E(Emsal): 2.00 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 258.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 14:20 - 14:25 arası 2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13248 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13.09.2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR