YENİŞEHİR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Bursa Yenişehir'de 150 m² dubleks daire mahkemeden satılıktır

YENİŞEHİR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112288
Şehir : Bursa / Yenişehir
Semt-Mahalle : HIDIRBALİ MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİŞEHİR YÖREM 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/27 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
13.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
Yenişehir Adliyesi İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.YENİŞEHİR(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/27 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

(İhale Teminatının banka hesabına yatırılması gerekmekte olup, gerekli bilgi aşağıdadır)
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bursa il Yenişehir ilçe , Hıdırbali mah. 71 ada 35 parsel ana taşınmaz nitelik ; arsa,4. VE ÇATI katı 17 bağımsız bölüm numaralı dubleks konut nitelikli taşınmaz , dördüncü normal kat ve çatı katında , alt katında içerisinde 1 hol, 1 mutfak, 1 salon, 1 wc-duş, 1 balkon bulunan, içeriden çelik konstriksiyon basamakları mermer kaplı merdivenden bağlı, çatı katında ise içerisinde 1 çocuk odası, 1 yatak odası, 1 banyo, 1 teras bulunan duvarları saten plastik boyalı, kartonpiyerli, ıslak mekanlar seramik kaplı odaların ve holün tabanları laminant parke kaplı, kapı doğramaları ahşaptan (kahverengi amerikan kapı), pencere doğramaları kahverengi PCV den yapılı , daire kapısı çelik, muktfak dolapları yerinde montajlı, mutfak tezgah mermeri takılmış, kalörifer petek montajları yapılmış, elektriği mevcut, asansörlü , doğalgaz tesisatı yapılı ancak doğalgaz sayacı takılmamış olduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 150 m2
Arsa Payı : 2400/56444
İmar Durumu : Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından 18/12/2014 tarih ve 1449 sayılı numarası ile onanan 1/1.000 ölçekli Yenişehir Uygulama İmar Planına göre TİCARET+KONUT alanlarında kaldığı yapılaşma şeklinin bitişik nizam yençok ; 5 kat , taks : yönetmelik , arka bahçe çekme mesafesi :3 metre, yan ve arka bahçe mesafesinin 4 kattan fazla her kat için 0.50 m artırılacağı bildirilmiştir.
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 16/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 13/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Yenişehir Adliyesi İcra Müdürlüğü
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Yenişehir (Sulh Hukuk Mahkemesi) Satış Memurluğunun , Yenişehir (Bursa) Şubesbinde bulunan TR310001500158007300635320 nolu İBAN numarasına İHALE KATILIMCISINA AİT İSİM SOY İSİM T.C NOSU İLE (ŞİKRET İSE VERGİ NUMARASI İLE BİRLİKTE ) AÇIKLAMALI olarak ,yatırmaları veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. (İhale katılımcısı ile parayı hesaba yatıran kişi arasında çelişki olur iseihale katılımcısı bu durumda ihaleye alınmayacaktır. Satış saatine kadar hesaba geçmeyen ya da geç geçen teminat olur ise bu durumda ihale katılımcısı ihaleye kabul edilmeyecektir. ) Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/27 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,İş bu satış ilanı ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı, tebliğ yapılamayan alakadarlara İ.İ.K.'nun 127 nci maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacağı, satışa vekalet ile iştirak etmek isteyenlerin , vekalet aslını dosyada alıkonulmak üzere ibraz etmeleri aksi halde artırmaya dahil edilmeyecekleri ilan olunur. 26/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR