BURSA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Bursa Osmangazi'de iki katlı mesken mahkemeden satılıktır

BURSA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153698
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : TUNA MAH. / KÜPLÜPINAR
: 142
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Soba
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/36 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
251,305 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 11:00
Satış Yeri
:
Bursa 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/36 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın özellikleri : Bursa ili Osmangazi ilçesi Tuna Mahallesi,1750 Ada, 2 Parsel, 93,00 m2.miktarlı taşınmaz üzerinde zemin ve 1.kattan oluşan, bina giriş kapısı demir doğrama, binanın zemin katı 67 m2. alanlı, çıkmadan dolayı 1.katı 75,00 m2. alanlı olup zemin kat pencereleri demir korkuluklu aliminyum doğrama, 1.kat pencereleri PVC plastik doğrama, soba ile ısınmalı yaklaşık 40 yıllık, % 40 yaprınma paylı bina olup halihazırda boş olup dış görünümü itibariyle terkedilmiş, yıpranmış ve bakımsız olduğu, şehir merkezine yakın ve her türlü Belediye hizmetlerinden eksiksiz olarak yararlanmakta, su, kanalizasyon, telefon, elektrik ve alt yapının mevcut olduğu bir bölgede bulunmaktadır.
Adresi : Tuna Mah. Şehit Er Bilgi Serbest Sokak No.31Osmangazi/BURSA
Yüzölçümü : 93,00 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli İstanbul Caddesi uygulama imar planı kapsamında, plan üzerinde çekme mesafeleri tanımla E:200, Yençok 12 kat blok nizam ticaret+konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 251.305,62 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 06/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Bursa 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü odası

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/36 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR