BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Osmangazi'de dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981157
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : YUNUSELİ MAH. / YUNUSELİ
Oda Sayısı : 4+1
: 143
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA''DA MEYDAN 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/820 ESAS
Muhammen Bedeli
:
417,600 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
10.07.2019 09:40
Satış Yeri
:
1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ
DOSYA NO : 2019/820 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ :Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Mahalle / Köy : Yunuseli, Cilt No: 79, Sayfa No: 7767, Ada No: 8867, Parsel No: 12, Yüzölçüm : 2.184,53, Ana Taş. Nitelik : 2 adet 7 katlı Betonarme Apartman Ofis İşyeri ve Arsası, Blok : A, Kat: 5 + Çatı, Bağımsız Bölüm No: 13, Bağ. Böl. Nitelik : Dubleks Konut, Arsa Pay / Payda : 7810 / 218453, Hisse Pay / Payda : 1/1
TAPU KAYDI : Osmangazi Tapu Müdürlüğünün 31.01.2019 tarih ve E.498286 sayılı yazıları ile ekindeki tapu kayıt örneğine göre; Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Yunuseli Mahallesi, 8867 ada, 12 parsel sayılı ve 2.184,53 m2. miktarlı "2 Adet 7 Katlı Betonarme Apartman, Ofis, İşyeri ve Arsası" vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 7810/218453 arsa paylı, A blok, 5.+çatı kattaki 13 no'lu Bağımsız Bölümün (Dubleks Konutun) tamamı borçlu adına kayıtlı olduğu ve taşınmaz üzerinde İ.İ.K. nun 150/c Maddesi Gereği İpoteğin Paraya Çevrilmesi için takibe geçildiği, belirtilmektedir. İMAR DURUMU : Söz konusu taşınmaz ile ilgili olarak imar durumu bildirilmemiş olup, Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden şifahi olarak edinilen bilgilere göre; Yunuseli Mahallesi, 8867 ada, 12 parsel, 1/1000 ölçekli Hamitler Mezarlığı-Biladiyunus Arası Uygulama İmar Planı kapsamında, önden 5 m. çekme mesafeli, bitişik nizam, 2 kat yapılaşma koşullu konut alanında kalmaktadır.
MAHALLİ DURUMU :
Kıymet Takdiri yapılması istenilen ve tamamı borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Yunuseli Mahallesi, 2. Karanfil Caddesi, No: 37-43 adresindeki Demirkent-4 Apartmanı'nın, A Blok, 5. ve çatı katındaki 13 no'lu dairedir. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+4 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 8 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, site içerisinde, bahçeli ve otoparklıdır. Bodrum katında depo, sığınak ve ortak alanlar, zemin katında 2 adet dükkan, normal katlarının beherinde 3'er adet mesken ve dubleks katında ise 4 adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.Halihazırda, 3. Şahıs tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, giriş (5.) ve üst (çatı) katlarının beherinin bürüt alanı 87,00 m2. olup, toplam bürüt alanı 174,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 143,00 m2. dir. Dairenin giriş katı 1 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo, üst katı ise 3 adet yatak odası, merdiven holü ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Ayrıca, giriş kattaki ebeveyn yatak odasında da banyo bölümü bulunmaktadır. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki merdiven holü, salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, koridor ve mutfak bölümlerinin mermer ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, antre, hol, koridor ve salon bölümlerinin tavan kenarları ışık havuzlu, diğer bölümlerin tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Salona açık durumunda olan mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı, ankastreli ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst kısımlarında lake boyalı MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Kat merdiveni ahşap ve kenarları korkuluksuz olan dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları kaplamalı ahşap panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey ve doğu cepheli olan dairenin giriş katının doğu cephesinde 1 adet balkonu ve çatı katının aynı cephesinde terası mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli ve otoparklı 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
TAŞINMAZIN KIYMETİ : Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyeti, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa mesken alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmiştir. Yunuseli Mahallesi, 8867 ada, 12 no’lu parsel : Borçlunun taşınmaz üzerindeki hissesi 1/1 oranındadır. A Blok, 5. ve Çatı Kattaki 13 no’lu Bağ. Böl. (Konut) : 174,00 m2. * 2.400,00 TL/m2. = 417.600,00 TL. (Yalnız; Dört Yüz On Yedi Bin Altı Yüz Türk Lirasıdır.)
Kıymeti : 417.600,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın tapu kaydı ve tapu kütüğündeki gibidir.
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 10/07/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/820 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR