BURSA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Osmangazi'de 88 m2 dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940655
Şehir : Bursa / Osmangazi
Oda Sayısı : 2+1
: 88
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11431 ESAS
Muhammen Bedeli
:
256,800 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 12. İCRA DAİRESİ
2018/11431 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli Osmangazi İlçesi, 477 Ada, 18 Parsel, EMEK Mahallesi 8 Nolu Bağ.Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Damla Sokak, no: 17 adresindeki Güner Apartmanının, A blok, 3. ve çatı katındaki 8 nolu dubleks dairedir. Tapu bilgilerinde 2. normal+çatı kat,8 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 3. normal ve çatı kattaki 8 nolu dubleks daire olduğu görülmüştür. Yine, tapu bilgilerinde Emek Köyü olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Emek Köyünden ayrılarak Fatih Sultan Mehmet Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+2 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 5 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, bahçeli ve otoparklıdır. Zemin katında sığınak, depo ve dükkan, üst katlarının beherinde ise 4' er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür. Halihazırda, kiracı Turan Baycu tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, 3. (giriş) katının bürüt alanı 45,00 m2. ve üst (çatı) katının 62,00 m2. olup, toplam bürüt alanı 107,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 88,00 m2. dir. Dairenin giriş katı salon, hol, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo, üst katı ise 2 adet yatak odası, merdiven holü ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki hol, salon ve odaların tabanları laminat parke, mutfak bölümünün seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri granit mermer kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur.
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 17.10.2018 tarih ve E.133336 sayılı yazılarında; Emek Mahallesi, 477 ada, 18 sayılı parsel, 1/1000 ölçekli Emek Revizyonu Uygulama İmar Planı kapsamında, plan üzerinde belirtilen çekme mesafeleri dahilinde, Taban Alanı Katsayısı: 0.40,Kullanım Alanı Katsayısı: 0.90, H: 9,50 m. yapılaşma koşullu, ayrık nizam, 3 kat konut alanında kalmakta olup, plan örneği yazımız ekinde sunulmuştur, denilmektedir.
Kıymeti : 256.800,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 13/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 10/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11431 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR