BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Osmangazi'de 80 m² ters dubleks daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01150587
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ÇEKİRGE MAH. / ÇEKİRGE
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY 14.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5392 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2020 09:45
İkinci Satış Günü
:
03.06.2020 09:45
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA9. İCRA DAİRESİ
2019/5392 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 7976 Ada, 2 Parsel, ÇEKİRGE Mahallesi, C BLOK, 1.BODRUM+2.BODRUM KAT, 2 NOLU Bağımsız Bölümdür. Söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Çekirge Mahallesi, Uygun Sokak, no: 1 adresindeki Naz Apartmanı'nın, 1. bodrum ve zemin katındaki 2 no'lu ters dubleks dairedir. Tapu bilgilerinde 1. bodrum+2. bodrum kat, 2 no'lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 1. Bodrum+ zemin kattaki 2 no'lu dubleks daire olduğu görülmüştür. Bina, bodrum+zemin+2 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörsüz ve otoparksızdır. Beher katında 2'şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın ön dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.Halihazırda, mesken amaçlı olarak kullanılmakta olan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, giriş (zemin) ve alt (1. bodrum) katlarının beherinin bürüt alanı 40,00 m2. olup, toplam bürüt alanı 80,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 72,00 m2. dir. Dairenin giriş katında salon, hol, mutfak ve wc-lavabo, alt katında ise 2 adet yatak odası, merdiven holü ve müşterek banyo-wc-lavabobölümleri bulunmaktadır. Gerek giriş ve gerekse alt kattaki tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Salona açık durumunda olan mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı, ankastreli ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur.Banyo-wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Kat merdiveni betonarme üzeri mermer ile kaplı ve kenarları krom nikel korkuluklu olan dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Doğu ve batı cepheli olan dairenin balkonu bulunmamaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 5 veya 6 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Yüzölçümü : 72 m2 (Net)
Arsa Payı : 8/120
İmar Durumu : Söz konusu taşınmaz ile ilgili olarak imar durumu bildirilmemiş olup, Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden şifahi olarak edinilen bilgilere göre; Çekirge Mahallesi, 7976 ada, 2 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Eski İzmir Yolu-Uludağ Çıkış Yolu Arası Revizyon İmar Planı kapsamında, Hmax.(Yükseklik): 9,50 mt. (3 kat) olan bitişik nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 06/05/2020 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5392 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR