BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bursa Osmangazi'de 75 m² daire mahkemeden satılıktır

BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153939
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : DEMİRTAŞPAŞA MAH. / ULUMAHALLE
Oda Sayısı : 3+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Teras Katı
Isıtma : Doğalgaz Sobası
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri müdürü Odası Bölge Adliye Mahkemesi C Blok 7. Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/12 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili Osmangazi ilçesi Demirtaşpaşa Mahallesi 2387 Ada 32 Parsel Teres 7 Nolu Bağımsız bölüm sayılı taşınmaz salon , 3oda,mutfak , banyo,tuvalet , holve balkon mahallerinden ibaret ,brüt 75m2 net 70m2 alanlı , yer döşeme kaplaması , mutfak, banyo, tuvalet , balkon gibi ıslak mahaller seramik yer döşeme kaplaması , salon ve odalar Laminat parke yer döşeme kaplaması , Duvarlar Banyo ve tuvalet fayans duvar kaplaması diğer mahal duvarları plastik baadanalı , daire giriş kapısı çelik İç kapılar ahşap pres kaplama , pencereler PVC Plastik doğrama , mutfak tezgahı merme rtezgah altında ve tezgah üstünde dolaplar mevcut Doğalgaz soba ile ısınmalı elektrik ve suyu mevcut kat irtifaklı bağımsız bölüm vasfında meskendir.Kıymet takdirine konu olan mesken vasfındaki taşınmaz Şehir merkezine yakın konumda, çevresi genelde zemin katları iş yeri üst katları mesken olan yüksek katlı yapılar ile meskun , şehir merkezi ileŞehrin diğer bölgelerine ise toplu ulaşım araçları ile ulaşımın kolay ve devamlı olduğu,Şhrin ve ilçenin ana altr caddelerinden olan Gazcılar Caddesi ileHaşin İşcan caddeleri arasında , çevresinde eğitim sağlıl , alış veriş yerleri mevcut , kamu kurum ve kuruluşlarının tüm hizmetlerinden eksiksiz olarak faydalanan , her türlü alt yapısı mevcutolan bir bölgede bulunmaktadır.
Adresi : Demirtaşpaşa Mahallesi Uçkurcu Sokak Vahdet Apt. 14/B Teras 7 Nolu Bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 50/300
Arsa Payı : Paylı Mülkiyet
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Yeni Merkez Uygulama İmar Planı Revizyon Kapsamında bitişik nizam 6 Kat yapılaşma koşullu Ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 29/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri müdürü Odası Bölge Adliye Mahkemesi C Blok 7. Kat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR