BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Osmangazi'de 60 m² daire icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047065
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : DEMİRTAŞ BARBAROS MAH. / DEMİRTAŞ
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3067 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 15:05
İkinci Satış Günü
:
13.11.2019 15:05
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2018/3067 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa ili, Osmangazi ilçesi, Demirtaş Mah. 867 ada 2 nolu parselde kayıtlı 3.123,80 m2 sahalı kat irtifakı kurulmuş arsa niteliğindeki gayrimenkulde D blok bodrum katta 89/7176 arsa paylı 2 nolu meskenin tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu belirtilmektedir.
İmar Durumu: Taşınmazın tamamının 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde blok nizam 3 katlı konut alanında kaldığı anlaşılmıştır.
Mahalli Durum: Bursa Osmangazi ilçesi, Demirtaş/Barbaros Mah. Oğlak Sokak No:3 adresinde yer alan (Beykem Akasya Evleri) sitesi D blok bodrum katta 2 nolu meskendir.
Parsel üzerinde ruhsatlı şekilde inşa edilmiş beş bloktan oluşan site vardır. Parselin çevresinde ihata duvarı vardır.Binalardan geriye kalan alan otopark ve yeşil alan olarak düzenlenmiştir. Binalar toplamda beşer katlıdır. Tapu kaydında D blok 2 nolu meskenin bodrum katta olduğu belirtilmekte ise de 2 nolu mesken bahçe ile aynı kottadır. Bina girişinin sağ tarafında kalmaktadır.Binada asansör yoktur.Merdivenleri mermer kaplıdır.Daire iki oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet ile iki balkondan oluşmaktadır.Salon ve odalar laminat parke, ıslak satıhlar seramik ile kaplıdır. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde dolap vardır. Daire kapısı çelik, iç kapılar amerikan panel,Pencereler pvc den yapılmıştır. Banyoda duşakabin ve klozet vardır. Duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Daire kombi ile ısıtılmaktadır. Net 60 m2 alana haizdir.Taşınmaz şehir merkezine ortalama 10 km mesafede güneyde yer almaktadır. Parselin cephe aldığı yollar imar durumuna uygun olarak açılmıştır. Her türlü kamu hizmetleri getirilmiştir.Yolar asfalt ile kaplıdır.Taşınmaza toplu taşıma vasıtalarıyla ulaşım imkanı bulunmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 13/11/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3067 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları tebligatların bila tebliğ dönmesi halinde iş bu ilanın İİK Madde 127 gereğincetebligat yerine geçeceği ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR