BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Osmangazi'de 175 m² 4+1 daire icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049625
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : EMEK ADNAN MENDERES MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 4+1
: 175
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 15
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13320 ESAS
Muhammen Bedeli
:
702,900 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ
2018/13320 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 519 Ada, 14 Parsel, EMEK Mahalle/Köy, F-ÇINAR 4 BLOK, 1.BODRUM KAT, 4 NOLU Nolu Bağımsız Bölümdür. Söz konusu taşınmaz, Bursa, Osmangazi, Emek Adnan Menderes Mahallesi, Armağan Sokak, Korupark Evleri adresindeki Çınar-4 blok binasının, 1 katındaki 4 no.lu dairedir. Tapu bilgilerinde F-Çınar-4 blok, 1. Bodrum kat, 4 no'lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, blok adı ve bina kat sıralamasına göre yerinde, Çınar-4 blokta ve 1. Kattaki 4 kapı no'lu daire olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, 2 bodrum+zemin+13 normal+dubleks katlı olarak ve yüksek yapı teknolojisi ile B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, çift asansörlü, kamera ile 24 saat güvenlik korumalı, site içerisinde bahçeli, açık ve kapalı yüzme havuzlu, spor ve sosyal alanlıdır. Bodrum katlarında sığınak, depo ve otopark, üst katlarının beherinde ise mesken nitelikli 2'şer adet dairesi bulunan apartman, stüdyo, normal ve dubleks dairelerden oluşmaktadır. Halihazırda mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin yönetim ofisinden alınan bilgilere göre, bürüt alanı 213,00 m2. ve net kullanım alanı ise 175,00 m2. olup, 4 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Ayrıca, ebeveyn yatak odasında da elbise odası ve banyo bölümleri bulunmaktadır. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, koridor ve mutfak bölümlerinin granit seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, antre ve mutfak bölümlerinin tavan kenarları da ışık havuzludur. Mutfak bölümünde, üzeri corian kaplı ve ankastreli tezgah ile alt ve üst lake boyalı MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları kaplamalı ahşap panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey, doğu ve batı cepheli olan dairenin doğu cephesinde 2 adet ve batı cephesinde 1 adet balkonu mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli ve otoparklı olan, yüksek katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Not : Mahallinde yapılan inceleme ve tespitlere göre, dairenin yapımında 1. sınıf işçilik ve malzemenin kullanılmış olduğu görülmüştür.
Yüzölçümü : 175 m2 (net)
Arsa Payı : 8383/4743434
İmar Durumu : Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Şehir Planlama Şube Müdürlüğü’nün 22.11.2018 tarih ve E.211441 sayılı yazılarında; Emek Mahallesi, 519 ada, 14 parsel, 1/5000 ölçekli Emek Nazım İmar Planı’nda, “Orta Yoğunlukta Öneri Konut” alanında kalmakta olup, plan örneği, lejantı ve plan notları dosyadadır.
Kıymeti : 702.900,00 TL
KDV Oranı : %8
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13320 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR