BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Bursa Osmangazi'de 160 m² daire mahkemeden satılıktır

BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131270
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : SIRAMEŞELER MAH. / ALEMDAR
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA SANCAK 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI(BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ C.BLOK,KAT:7)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/17 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili Osmangazi ilçesi Sırameşeler Mahallesi 2482 ada 6 parselde,973,81 m2 miktarlı,30/310 arsa paylı Tapuda mesken vasfıyla kayıtlı 3.Kat 7 nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz,20 yıllık,3 oda, salon , mutfak,banyo , tuvalet ve 3 adet balkon mahallerinden ibaret ,brüt 160m2 alanlı , mutfak , banyo, tuvalet , balkon , antre ve hol gibi ıslak mahaller seramik yer döşeme kaplaması,salon ve diğer odaların döşeme kaplaması ahşap laminat parkedir.Giriş holünde ahşap portmanto,mutfak tezgah altı ve tezgfah üstü lake dolap ile çimston granit tezgah bulunmaktadır.Mutfak dolabında davlumbaz ve ocak yoktur.Banyoda duşakabin,banyo dolabı,çamaşır makinası dolabı ve klozet bulunmaktadır.Daire giriş kapısı çelik,iç ahşap kapılar lake,2 adet balkonu bulunmakta Tüm odalar alçı sıvalı ve üzerleri plastik boyalı ,tavan ise kartonpiyerlidir.Davaya konu taşınmaz Paşa Çiftliği manzarasına sahiptir. müstakil kombi sistem kaloriferli ısınmalıdır.Kamu kurum ve kuruluşların hizmetlerinden eksiksiz faydalanan ve her türlü altyapı hizmetleri olan taşınmazdır.
Adresi : Sırameşeler Mahallesi, 10.UğurSokak, 6 Kapı Numaralı Kanberoğlu Apt.3. Kat , 7 Bağımsız Bölüm Osmangazi / BURSA
Yüzölçümü : 973,81 m2
Arsa Payı : 30/310
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Soğanlı Bulvarı Kuzeyi Sağlıklaştırma Dönüşüm amaçlı İmar planı revizyonu kapsamında ayrık Nizam5.00m ön bahçe , 3.00myan bahçemesafeli , Kat alanıkat sayısı :1.00,Hmax:12.50m Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI(BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ C.BLOK,KAT:7)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR