BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Osmangazi'de 100 m² natamam dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181120
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : YUNUSELİ MAH. / YUNUSELİ
Oda Sayısı : 4+1
: 100
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Kullanım Durumu : Boş

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2257 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.07.2020 14:00
Satış Yeri
:
BURSA ULUYOL MERKEZ ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU OSMANGAZİ/BURSA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2019/2257 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
m2 yüzölçümlü Arsa vasıflı A Blok 1.Kat ve Çatı Katı 6 nolu Bağımsız Bölümlü,163/2752 arsa paylı Dubleks Konut niteliğindeki taşınmazın tam hissesi.
İMAR DURUMU:Bursa İli, Osmangazi İlçesi,Yunuseli Mahallesi 5198 ada 1 nolu parsel 1/1000 ölçekliHavaalanı kuzeyi Yunuseli Yerleşim Bölgesi Uygulama İmar Planı kapsamında Ayrık nizam 2 kat,ön bahçe 5 metre,yan bahçe 3 metre olan konut alanında kaldığı Osmangazi Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazılarından anlaşılmaktadır.
ÖZELLİKLERİ: Taşınmazın;Yunuseli Mahallesi,20.Bahar Sokak,No:12A adresinde 2.kat ve Çatı katı 6 nolu dubleks konut olduğu tespit edilmiştir.Yaklaşık 2 yıllık olan dış giriş kapısı demir doğrama ve mermer merdivenlidir.A,B,C bloklardan ibaret duvarları kısmen örülü sitenin içersinde,A blokta bulunan villa tarzı yapılmış 2 katlı olup her katta 3 daire olan ve 2.katta 3 adet dubleks konut olan taşınmazdır.2.katta bulunan dairede giriş ahşap kapı,1 salon,2 oda,mutfak ve banyodan ibaret olup, salon ve oda zeminleri laminent parke,tavanlar kartonpiyerli,kapılar Amerikan lake kapı,pencereler pvc profillidir.Mutfakta yerler mermer kaplı olup tezgah ve dolaplar takılmamıştır.Banyo ve odada ebebeynbanyosunda yerler ve duvarlar seramik olup klozet,duşa kabin,hilton lavabo bulunmaktadır.Balkon zemini seramik kaplıdır.Çatıda bulunan dublekse merdivenle çıkılmakta isede merdiven yapılmamıştır.2 oda,salon,banyo ve ebebeyn banyosu bulunmaktadır.Oda zemini laminent parke,kapılar amerikan,banyoda klozet,duşakabin ve hilton lavabo mevcuttur.Natamam olup tamamlanma oranı % 80 dir.Doğalgazı bağlanmamış,kombi takılmamıştır.Taşınmazda çevre düzenlemesi yapılmamıştır.100.00 m2 brüt,90.00 m2 net alanındadır.Betonarme karkas tarzda yapılı binada bina cepheleri mantolamalı,su,ısı ve ses yalıtım sistemleri vardır.Elektrik ve suyu vardır.Hertürlü alışveriş merkezi,okul,camii ve sosyal tesislere yakın konumdadır. Yerleşim mahalli içinde,her türlü belediye, ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden fiilen yararlanmaktadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 06/07/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : İİK.133. Maddeye göre tek satış günü verilmiştir.
Satış Yeri : BURSA ULUYOL MERKEZ ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU OSMANGAZİ/BURSA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Adalet Bakanlığınca ihalelerin tamamen E-SATIŞ Portalı üzerinden elektronik ortamda yapılması hususunda çalışma yürüttüğü ve klavuz yayınlamak suretiylegeçiş yapılana kadar tüm tedbirlerinİcra Müdürlüklerince alınmasına karar verildiği, bu tedbirler kapsamında ihale esnasında NAKİT PARA akışının bulaş riski doğuracağı aynı zamanda ihale esnasındaparanın alımı, sayımı ve iadesiyle ekstra yoğunluğa sebebiyet verileceği, sahte paranın tespitinin mümkün olamayacağı ile nakit paranın bankaya ulaştırılmasında da bulaş riskinin oluşacağı hususları gereğince NAKİT PARA TEMİNAT OLARAK KABUL EDİLMEYECEKTİR.
Arttırmaya iştirak edeceklerin taktir edilen değerin %20 pey akçesini Müdürlüğümüzün TR540001500158007290499958 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C. Kimlik Nosu ve dosya numarası ile birlikteEN GEÇ İHALE TARİHİNDEN BİR GÜN ÖNCE yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması ve göstermeleri lazımdır. İhalenin alıcıya kalmaması halinde yatırılan teminat en geç bir gün sonra ilgilisine iade edilecektir. (Havale ve EFT dışında para gönderenlerin IBAN bildirir dilekçeyi müdürlüğümüze sunmaları gerekir) Belirtilen koşulları sağlayamayanlar fırsat eşitliği ilkesi gereğince ihaleye kabul edilmeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2257 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

Berna GÜVENİR
İcra Müdür Yardımcısı
41289

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR