ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Bursa Orhangazi'de 177 m² dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155284
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : ARAPZADE MAH. / ORHANGAZİ
Oda Sayısı : 4+1
: 177
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TUNA 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/575 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
428,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri-A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ORHANGAZİİCRA DAİRESİ
2018/575 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Söz konusu taşınmaz Bursa ili Orhangazi ilçesi arapzade mah. fındırlı yolu cad. yayla sok. no:8 adresinde 4 nolu bağımsız bölümün bulunduğu yapı bodrum kat zemin kat 2 normal kat ve çatı katı olmak üzere toplam 5 katlı B.A karkas nitelikte yapılmıştır. yerinde yapılan ölçümlerde 4 nolu bağımsız bölümün normal kat net kullanım alanı 84,00m2 normal kat brüt alanı 107,00m2 çatı katı net kullanım alanı 93,04m2 çatı katı brüt alanı 107m2 katlar alanı toplam net kullanım alanı 177,04m2 katlar alanı toplam brüt alanı 214m2 olarak hesaplanmıştır. içten merdvenli dubleks mesken olan yapının çatı katında sadece teras ve merdiven holü bulunmakta olup fiiliyatta mevcut yapım durumu incelendiğinde ise normal kat ile çatı katı arasındaki çıkış merdiveninin yapılmadığı çatı katının ise normal kat ile aynı özellik ve mahallede kunta dönüştürüldüğü ve kendine özgü kapı ile bağmısız bir alan oluşturulduğu gözlenmiştir. taşınmazın 2. normal katı salon 2 adet oda mutfak antre banyo wc ve 2 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup salon 2 adet oda antre ve mutfaın zemin kaplamaları laminant parke olup duvarlar saten alçı üzeri saten boyalıdır. tüm hacimlerin tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. banyo ve wc zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup iç kapıları ahşap panel kapıdır. pencereler çift camlı pvc profildir. taşınmazın 2 adet balkonu bulunmaktadır. ısıtma panel radyatörler ile yapılmaktadır. taşınmazın çatı katı salon 2 adet oda mutfak antre banyo ve wc mahallerinden teşkil edilmiş olup salon 2 adet oda antre ve mutfağın zemin zemin kaplamaları laminant parke olup duvarlar saten alçı üzeri saten boyalıdır. tüm hacimlerin tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulamasıbulunmaktadır. mutfakta alt üst rdolap arasında granit tezgah bulunmaktadır. banyo ve wc zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır. taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapıları ahşap panel kadırı. pencereler çift camlı pvc profildir. ısıtma panel radyatörler ile yapılması planlanmış ve tesisat altyapısı hazır durumdadır. panel radyatör bulunmamaktadır. binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup pencere kenarlarında ve bina köşlerinde söve uygulaması bulunmaktadır. taşınmazın bulunduğu yapıda ana giriş kapısı demir profil olup merdiven kaplamaları mermer ve korkuluklar alüminyumdur. konu taşınmazın içinde bulundu parselde tüm katlar mesken olarak kullanılmakatır çevre yapılar genellikle bitişik nizam 4-5 katlı yapılmıştır. taşınmaz içe merkezine uzak konumda olup eğitim tesisine yaklaşık 200m orhangazi devlet hastanesine ise yaklaşık 250 m mesafededir. taşınmazın elektrik doğalgaz ve su abonelikleri mevcut olup belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü : 164 m2
Arsa Payı : 14/38
İmar Durumu : Taşınmaz 1/100 ölçekli uygulama imar planında bitişi nizam 3(üç) katlı konut alanı
Kıymeti : 428.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Orhangazi hükümet konağı karşısı kapalı pazar yeri A Blok Kat:2 No:35
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Söz konusu taşınmaz Bursa ili orhangazi ilçesi Akharım mahallesi sazlık mevkii sınırları içinde yer almaktadır. 228,0m2 oturma alanı üzerinde tek kat olarak tuğladan yapılı ticari bir yapı ile 64m2 oturma alanı üzerine tek kat olarak tuğladan yapılı konut olmak üzere yığma olarak inşaa edilmiş toplam da 292m2 lik birleşik bir bina bulunmaktadır. Ticari olarak kullanılan yapının dış kaplaması sıva üzeri saç (ondülin)kaplama konut olarak yapı kayıt belgesi alınan yapının ise sıva üzeri ağaç (tahta) kaplama olarak yapılmıştır. binanın çatı örtüsü ahşap iskele üzeri düşenen vernikli ahşap kaplamaların, anrduvazlı membran kaplama ile kapatılması ile yapılmıştır. binanın ana giriş kapısı ahşap doğrama ile konut olarak kullanılan binanın ise demir doğrama ile yapılıdır. bina yaşının 2006 yılında yapıldığı keşif günü yapı kullanıcıları tarafından ifade edilmiştir. ticari olarak kullanılan yapının pencereleri çift camlı pvc doğrama olarak iç duvarları sıva üzeri vernikli ahşap kaplama ile katılmıştır. yer döşümeleri laminand parke olarak yapılmıştır. aydınlatma ve sıhhı tesisatların mevcut konumunda yapıldığı tespit edilmiştir. ısıtma sistemi katı yakıla yapılmaktadır. konut olarak kullanılan yapıda 2 adet oda 1 adet mutfak 1 adet erzak odası ile 1 adet hol bulunmaktadır. yapının pencereler ferforje ile kapıtılmıştır. odaların iç duvarları sıva üzeri vernikli ahşap kaplama ile mutfak ve erzak odası duvarları seramik kaplama ile kapatılmıştır. tavan düşemeleri vernikli ahşap kaplıdır. yer düşemeleri odaralrda laminand parke holde ise seramik kaplama olarak inşa edilmiştir. aydınlatma ve sıhhi tesisatların mevcut konumunda yapıldığı tespit edilmiştir. ısıtma sistemi katı yakıtla yapılmaktarı. bina yaşının 1983 yılında yapıldığı keşif günü yapı kullanıcıları tarafından ifade edilmiştir. taşınmaz orhangazi iznik ilçesi devlet karayoluna 50mt mesafede bulunmaktadır. taşınmazın iznik gölüne olan mesafesi 75mt dir akharım köy merkezine 1.450mt bursa yalova ile devlet karayoluna 6.000mt orhangazi ilçe merkezine 7.600mt mesafede yer almaktadır. ulaşim içmesuyu kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta ve elektirigği mevcut bulunmaktarır taşınmazın fiziki konumu topoğrafik yapısı cağrafi konumu taşınmaz üzerindeki mecvcut yapılar için çevre ve şehircilikbanaknığının 12/07/2018 tarihli ve 362568 belge numarası ile yapı kayıt belgesinin alınmış olması gibi özellikleri değerini olumlu etkileyen unsunlar arasında yer almaktadır. taşınmazın karayolu ile arasında 194 nolu parsel yer almaktadır.taşınmazın her hangi bir geçiş yolu olmadığı tesbit edilmiştir. öznik gölü nazım imar planlarında tarım alanında yer aldığı görülmektedir.
Yüzölçümü : 2.250 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : 1/25000 Ölçekli İznik gölü nazım imar planında mutlak tarım alanı
Kıymeti : 524.602,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 12/06/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Orhangazi hükümet konağı karşısı kapalı pazar yeri A Blok Kat:2 No:35

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/575 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR