BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Nilüfer'de natamam 270 m² tripleks villa icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049640
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : GÖRÜKLE MAH. / GÖRÜKLE
Oda Sayısı : 8+1
: 270
Banyo Sayısı : 3
Bina Yaşı : 0
Binadaki Kat Sayısı : 3
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1511 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
651,473 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 14:15
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2019/1511 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 5782 Ada, 1 Parsel, Görükle/Kurtuluş Mahalle, 1 Nolu Bağımsız Bölüm I blok zemin + 1. ve çatı katta340/12870 arsa paylı 1 nolu tripleks mesken. Tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Parsel simetrik planlı 14 adet villa ile iki adet dört katlı bina bulunmaktadır. Parselin çevresi ihata ve istinat duvarları ile çevrilmiştir.Otopark parsel içinde çözülmüştür. Binaların ön ve arka kısımlarında bahçeler vardır. Villaların çoğunda ikamet edilmektedir.Parsel içerisinde yüzme havuzu bulunmaktadır. 1 nolu villa natamamdır. Binanın dış cepheye ilişkin imalatları, sıvası tamamlanmış, iç kısımda kapılar, boyalar, zemin kaplamaları, dolaplar, armatür ve vitrifiyeler, kombi, petekler takılmamıştır. Villa zemin + 1. Kat + çatı kattan oluşmaktadır. Katlara daire içerisindeki betonarme merdivenle ulaşılmaktadır. Zemin katta salon, mutfak, yemek odası, portmanto odası, lavabo-tuvalet vardır.Salon diğer birimlerden 50 cm aşağıdadır.1.katta iki oda, hol ve banyo ve iki balkon vardır.Ebeveyn yatak odasında gardırop odası ve duş vardır.Çatı katında iki yatak odası, hol, teras vardır. Banyo duvarları ve zemini mermer ile kaplıdır. Klozet ve lavabo montajı yapılmıştır. Çatı katında terasın zemini seramik ile kaplanmıştır.Villanet 230 m2, brüt 270 m2 alanındadır.
Adresi : Görükle Mah.,Kurtuluş Mah. İstiklal CaddesiArmutluk Konakları I blokNo:1 Nilüfer/BURSA
Yüzölçümü : 12.640 m2 Arsa Payı : 340/12870
Kıymeti : 651.473,85 TLKDV Oranı : %8
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde kaldığı ve parsele E: 0,80 kullanma alanında dört katlı (hmax.:12,50 mt) konut inşaatına izin verildiği belirtilmektedir.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1511 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR