BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Nilüfer'de natamam 120 m² daire icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01125564
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : GÖRÜKLE MAH. / GÖRÜKLE
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 0
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA SANCAK 03.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3903 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
72,005 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2020 14:50
İkinci Satış Günü
:
24.04.2020 14:50
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA 7. İCRA DAİRESİ
2019/3903 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 5256 Ada, 3 Parsel, Görükle/Sakarya Mahalle, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edildiği, bağımsız bölümlerin ve arsa paylarının tescil edildiği belirtilmekte ise de arsa üzerine inşa edilecek 9 adet (A.....J) bloktan sadece B bloğun kaba inşaatı tamamlanmış diğer blokların (SATIŞA KONU TAŞINMAZIN BULUNDUĞU BLOK DAHİL) HİÇBİRİSİNE BAŞLANMAMIŞTIR. A bloğun yapılacağı yerde 50 yaşında kerpiç duvarlı metruk ahşap bina bulunmaktadır.Binada ikamet edilmektedir. Bina henüz yıkılmamıştır.Nilüfer Belediyesi İmar Müdürlüğü arşivinde yapılan araştırmada arsa üzerine inşa edilecek binanın projesine göre E blok zemin katta 2 nolu mesken Erguvan Sokağa cepheli,E blok girişinin sağ tarafında kalmaktadır. Daire üç oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet ile biri ön cephede diğeri arka cephede iki balkondan oluşmaktadır.Brüt 120 m2, net 95 m2 alanındadır.Taşınmazın bulunduğu bölge şehir merkezine 20 km mesafede batıda kalmaktadır. Yakın çevrede üniversite öğrencilerine hitaben inşa edilmiş genellikle 1+1 veya 2+1 konutlar bulunmaktadır.Bölgede Okul, sağlık ocağı, cami, market, spor alanları, park gibi sosyal tesisler bulunmaktadır. Bölgede her türlü kamu hizmetleri bulunmaktadır.
Adresi : Görükle/Sakarya Mah. Erguvan Sokak No:Bila Nilüfer / BURSA
Yüzölçümü : 2.524,20 m2Arsa Payı : 36/2524
Kıymeti : 72.005,70 TLKDV Oranı : %18
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde bitişik nizam Nilüfer caddesine cepheli kısma 4 kat (h:12,50 m), Erguvan sokağa cepheli kısma bitişik nizam 3 katlı ( h:9,50 mt)olan konut inşaatı alanında kalmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/03/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 24/04/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3903 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR