BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Nilüfer'de dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01014319
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : AKÇALAR MAH. / İZMİRYOLBOYU
Oda Sayısı : 2+1
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE BURSA 21.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3442 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.08.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
18.09.2019 10:45
Satış Yeri
:
1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
15. İCRA DAİRESİ
2019/3442 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : Bursa ili, Nilüfer ilçesi Akçalar 205 ada 1 Parsel nolu, 2.674,70m2 büyüklüğünde ‘arsa’ vasıflı taşımaz üzerinde kurulu binada (123/5830) arsa paylı (B) Blok 3+çatı katı (7) nolu dubleks daire nitelikli taşınmazın tam hissesi.
İMAR DURUMU : Bursa ili Nilüfer ilçesi Akçalar mahallesi 205 ada 1 Parsel numarasında kayıtlı taşınmazın 1/0000 ölçekli Akçalar uygulama imar planında konut alanında kalmakta olduğu bildirilmiştir.
TAŞINMAZIN NİTELİĞİ : Taşınmaz Bursa ili Nilüfer ilçesi dahilinde Akçalar mahallesi Elmabahçeler mevki (B) Blok No:14’de 3+çatı katı (7) nolu DUBLEKS DAİRE vasıflı bağımsız bölümdür. İçersinde bulunduğu bina, betonarme kargas ve ayrık nizam olarak inşa edilmiş 4 normal ve dubleks kat olmak üzere toplam 6 katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın dış boyası ve sıvası yapılı durumdadır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer ile kaplanmış, korkulukları bulunmamaktadır. Çatısı eğik çatı olup üzeri kiremit ile kaplanmıştır. Bahçe duvarları yapılı olup açık otoparkı mevcuttur. Asansörü hizmete verilmemiş, Kombisi takılmamıştır. Radyatörleri alüminyum panel olarak montajlıdır. Elektrik su ve doğalgaz bağlantıları ve abonelikleri yapılmamıştır.Bağlantılı olduğu yollar stabilize kaplama şeklindedir. Dairenin brüt alanı 149 m2, net alanı 125 m2 büyüklüğündedir. Daire güney ve kuzey cephelidir.Giriş katında hol salon mutfak balkon ve WC, çatı katında 2 adet oda, banyo, balkon mevcuttur. Salon ve odaların tabanı şap olup kaplamaları yapılamamış durumdadır.Mutfağın tabanı seramik ile kaplanmış olup alt ve üst dolap mevcuttur. Tezgah montajı yapılmamıştır. Zemin kattaki WC’nin taban ve duvarı seramik ile kaplanmış, klozet ve lavabonun montajı yapılmıştır. Banyonun tabanı ve duvarı seramik ile kaplanmış, klozet lavabo ve duşakabinin montajı yapılmıştır. Dairenin dış kapısı çelik, balkon kapıları ve pencereleri ısıcamlı PVC profilden imal edilmiştir. İç kapıların montajı yapılmamıştır. Yatak odasında ayrıca bağlantılı giyinme ve soyunma odası ile banyo mevcuttur. Banyoda lavabo klozet ve duşluk bulunmaktadır. Taşınmaz Bursa şehir merkezine yaklaşık 25 km, Bursa İzmir karayoluna 4,5 km, Akçalar merkezine 1 km mesafededir. Mahallinde elektrik su telefon doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur. Belediye ve diğer kamu kuruluşlarının hizmetlerinden faydalanmaktadır. Geometrik ve Topoğrafik yapısı her türlü tesis yapımına uygundur. Bulunduğu mevki de binalarmesken olarak değerlendirilmektedir. Çevresi genellikle, orta gelire sahip vatandaşların ikamet ettiği, ayrık nizam yapıların bulunduğu, yeni yapılan yapılar ile meskun haldedir. Oturma izninin alınmamıştır. Dairenin inşaat kalitesi 2.sınıf yapı olduğu bilirkişi raporu ile tespit edilmiştir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve haciz şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 22/08/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 18/09/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3442 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR