BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Nilüfer'de dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005793
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : KARAMAN MAH. / İHSANİYE
: 110
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 30.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4788 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.08.2019 14:00
Satış Yeri
:
2 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 10. İCRA DAİRESİ
2019/4788 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli , Nilüfer İlçesi, Karaman Mahallesi , Gürbüzler Caddesi tapunun 116 ada,eski : 20 yeni 27 parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan Karaman Evleri sitesi 3/D Blok Apartmanda, 4. Ve çatı Kat (19)bağımsız bölüm numaralı Dubleks dairenin borçluya ait tam hissesinin satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir.
Taşınmaz 6.333.65m2 yüz ölçümünde ve ana taşınmazı , arsa vasfı ile kayıtlı olan taşınmazda 296/19208 arsa paylı , 4. Ve çatı katta(19)bağımsız bölüm numaralı Dubleks meskenin 1 / 1 payı borçlu adına kayıtlıdır.
İmar Durumu:
Kıymet takdirine konu olan Karaman Mahallesi , 116 ada eski:20 , Yeni:27 parsel sayılı taşınmaz 1/1000Ölçekli , Fethiye İhsaniye Revizyonu Uygulama İmar Planı kapsamında ayrık nizam 5 kat konut alanında kalmaktadır.
Yapılan İnceleme ve Tespit:
Kıymet takdirine konu olan Daire Bursa İli, Nilüfer İlçesi , Karaman Mahallesi , Gürbüz Caddesi,Karaman evleri sitesinde betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış, dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı,bina içi merdivenler mermer kaplama , bina giriş kapısı demir doğrama , asansörlü ,dört bloklu site içerisinde 8 yıllık 3D Blok apartmanın 4. Ve çatı katı(19) bağımsız bölüm numaralı Dubleks dairesidir.
Kıymet takdiri yapılan Dubleks 4. Normal katta Salon , 1 oda, mutfak , tuvalet , balkon mermer merdivenden çıkılan çatı katı 1 oda ,mutfak , banyo , teras balkon mahallerinden ibaret toplam olarak 130 m2 brüt 110 m2 net alanlı yerler mutfak , banyo , tuvalet ve balkon gibi ıslak mahaller seramik , salon ve odalar laminat parke yer döşeme kaplaması , duvarlar banyo ve tuvalet fayans duvar kaplaması , diğer mahal duvarları saten badana , tavanlat kartonpiyerli , daire giriş kapısı çelik , iç kapılara Amerikan Tipi Mobilya kapı doğraması , pencereler PVC Plastik doğrama, mutfak tezgahı mermer tezgah üstünde ve tezgah altında mobilya dolap mevcut müstakil kombi sistem kaloriferli ısınmalıdır.
Taşınmazın çevresi genelde 3-4 katlı konut yapıları ile meskun ,eğitim ve sağlık kuruluşları ile alışveriş merkezlerine yakın , Şehir merkezine ve diğer bölgelerine ulaşımın devamlı ve kolay olduğu , Karaman metro istasyonuna yakın , Belediye ile kamu kurum ve kuruluşlarının tüm hizmetlerinden eksiksiz olarak yararlanmakta olan , su , kanalizasyon, telefon, elektrik, alt yapı mevcut olan bir bölgede bulunmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 09/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 07/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 2 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4788 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR