BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bursa Nilüfer'de avlulu kerpiç köy evi mahkemeden satılıktır

BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064848
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : YAYLACIK MAH. / HASANAĞA
Oda Sayısı : 1+1
: 141
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Isıtma : Soba
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA''DA MEYDAN 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
133,148 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 4. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/6 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konutaşınmaz Bursa İli , Nilüferİlçesi , Yaylacık Mahallesi tapunun 7243 ada , 12 sayılı parselinde 141.35m2 yüz ölçümünde ve üzerinde 1/1 kapı numaralı kerpiç inşaat tarzında yapılmış , dış cephesi sıvalı ve kireç badanalı , kiremit örtülü ahşap çatılı 60-70 yıllık%60 yıpranma paylı bina bulunan taşınmaz olduğu görülmüştür.
Taşınmaz üzerindeki binanın zemin katı salon , kiler ve depo mahallinden ibaret 98.10m2 alanlı yerler beton , tavan ahşap , duvarlar sıvalı ve badanalı oda kapısı ahşap pencereler PVC Plastik doğrama olup, soba ile ısınmalı ve bahçede tuvalet bulunmaktadır.
Ahşap merdivenden çıkılan birinci kat geniş hol ve üç oda mahallerinden ibaret , 98.10m2 alanlı zemin ve tavan ahşap , kapı ve pencereler ahşap ve bakımsız deforme olmuş , birinci kat dış cephe duvar sıvası arka cephede yer yer dökülmüş , hol kısmında ayrıca tavan olmayıp , çatısıve oda tavanları kısmen çökmüşhalihazırda oturulmayan ve oturulacak durumda olmayan ve ekonomikdeğeri olmayıp en kaz değeri olup ,Bu nedenlebirinci katbina olarak değerlendirilmeyecektir. Taşınmaz mahalle yerleşim alanındaçevresikonutve müştemilat yapıları ile meskun , Belediye ile Kamu Kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinden faydalamaktadır.
Adresi :Yaylacık Mahallesi 7243 Ada 12 Parsel sayılı taşınmaz -Nilüfer
Yüzölçümü : 141,35 m2
Arsa Payı : Paylı Mülkiyet
İmar Durumu :1/1000 Ölçekli Yaylacık Köyü ve Çevresi Uygulama İmar Planında konut alananda kalmaktadır.
Kıymeti : 133.148,16 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR