BURSA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Nilüfer'de 98 m2 dubleks mesken icradan satılıktır

BURSA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00958344
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : HASANAĞA MAH. / HASANAĞA
: 98
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 07.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/878 ESAS
Muhammen Bedeli
:
271,745 TL
Birinci Satış Günü
:
19.04.2019 10:32
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 10:32
Satış Yeri
:
1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BURSA
17. İCRA DAİRESİ
2018/878 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
1-Taşınmaz Kaydı:
Bursa İl, Nilüfer İlçe, NilüferTapu Müdürlüğü?nün 12.02.2018 tarih ve 4411 yevmiye no?lu yazısı ve ekindeki tapu kayıt örneğine göre; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Hasanağa Mah., 153 ada, 1 parselde, 26 nolu bağımsız bölümde 5.484,29 m² tapu alanlı, 110 / 9600 arsa paylı ve niteliği '? ARSA '?vasıflı taşınmazın, bağımsız bölüm niteliği DUBLEKS MESKEN olan, kat irtifakı bulunan, A Blok, 4. ve çatı katı, 26 nolu bağımsız bölümün tamamı ilgili borçlu adına kayıtlıdır.
2-İmar Durumu:NilüferBelediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nün 07.02.2018 tarih ve 16159 sayılı yazısında Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Hasanağa Mahallesi, 1 / 1000 ölçekli Hasanağa Toplu Konut Alanı Revizyonu Uygulama İmar Planında konut alanında kalmakta olduğu, ayrık nizam, , E: 0.90 olduğu ve onaylı imar planının yazı ekinde bulunduğu belirtilmektedir.
3-Mahalli Durumu:Kıymet takdiri yapılması istenilen ve tamamı Tesis Otomasyon Gıda Müh. Proje San. ve Tic. Ltd. Şti.? ne kayıtlı olan söz konusu taşınmaz Bursa ili, Nilüfer İlçesi, Kızılcıklı ( Hasanağa ) Mah. Orhangazi ( 600 ) Cad. Yörekent Sok. A Blok No:1A/ 26 adresinde, Zemin Kat,5 Normal Kat ve Çatı Katı olmak üzere toplam 7 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır. Yerindeyapılan ölçümlerde 26 nolu Bağımsız Bölümün Giriş kat net kullanım alanı 50,50 m², Giriş kat brüt kullanım alanı 70,70 m²;Çatı katı net kullanım alanı 47,97 m², Çatı katı brüt kullanım alanı 68,30 m²;Toplam net kullanım alanı 98,47 m², Toplam brüt kullanım alanı 139,00 m²;olarak hesaplanmıştır. Yapının hâlihazır durumu ve diğer teknik özellikleri ise aşağıda belirtilen şekilde tespit edilmiştir. Taşınmaz kıymet takdirinin yapıldığı tarih itibari ile natamam durumda olup;Giriş Katı;salon,mutfak, antre, wc ve 1 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup; salon ve antrenin zemin kaplaması zemin şapı, mutfağın zemin kaplaması seramik kaplama olup duvarlar saten alçı üzeri saten boyalıdır. Salonun tavan duvar birleşiminde alçıpan asma tavandan yapılan ışık bandı,mutfak ve antrenin tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Mutfakta alt-üst dolap arasında tezgâh bulunmamaktadır. Wc zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır. Zemin katın elektrik tesisatı çekilmiş olup, anahtar- priz montajları henüz yapılmamıştır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapıları ve çatı katı çıkış merdiven montajları yapılmamıştır.Çatı Katı;3 adet oda,merdiven holü, banyo ve 1 adet teras mahallerinden teşkil edilmiş olup; 3 adet oda ve merdiven holünün zemin kaplaması zemin şapı, banyonun zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır. mutfağın zemin kaplaması seramik kaplama olup duvarlar saten alçı üzeri saten boyalıdır. 3 adet oda ve merdiven holünün tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Çatı katın elektrik tesisatı çekilmiş olup, anahtar- priz montajları henüz yapılmamıştır.Pencereler çift camlı pvc profildir. Isıtma için gerekli olan boru tesisatları yapılmış olup, .panel montajları bulunmamaktadır. Taşınmazın fiziki gerçekleşme oranı % 85 seviyesinde olduğu tespit edilmiştir.Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, asansör boşluğu bulunmaktadır. Site içerisinde 3 Bloktan oluşan, açık araç otoparkı ve yüzme havuzu alanlarında inşaat faaliyetleri devam etmektedir.
Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde tüm katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 7-8 katlı yapılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezine uzak konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
İmar Durumu : Yukarıda belirtildiği üzere ve dosyasında
Kıymeti : 271.745,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/04/2019 günü 10:32 - 10:37 arası
2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 10:32 - 10:37 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/878 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR