BURSA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Nilüfer'de 94 m2 dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00995532
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : GÖRÜKLE MAH. / GÖRÜKLE
Oda Sayısı : 3+1
: 94
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 15.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9435 ESAS
Muhammen Bedeli
:
206,800 TL
Birinci Satış Günü
:
17.07.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
21.08.2019 14:10
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
12. İCRA DAİRESİ
2018/9435 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 5241 Ada, 8 Parsel, GÖRÜKLE/SAKARYA Mahalle/Köy, 30 Nolu Bağımsız Bölüm Bursa ili Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mah.5241 ada 8 parsel sayılı tapuya 692,69 M2 Dört katlı bektonarme apartman, ofis, işleri ve arsası olarak kayıtlı parselde, 2.ve Çatı katı 30 nolu dubleks menken olarak kayıtlı bağımsız bölüm. Taşınmaz Görükle Sakarya Mah.Değirmen Sk.No-13 adresindeki R.Şener Apartmanı'nın 3.Çatı Katı ındaki 30 dubleks dairesidir.Daire asansörsüz ve otoparksız olup, 5 Katlı B,A.,karkas niteliğinde yapılmıştır.Zemin Katında sığınak, depo,ortak alanlar ve 1 adet dükkan , normal dupleks katlarda beherinde ise 13'er adet mesken nitelikli diare bulunmakta bina dış yüzeyleri sıvalı ve boyalı bina üzeri kiremit ile örtülüdür.Dairenin giriş katı bürüt 48,50 M2, üst katı 45,50 M2 olup net kullanım alanı ise 80,00 M2 dir.Giriş katında 1 adet oda, salon, antre, mutfak ve müşterek banyo, wc.lavabo, üst katta 2 adet yatak odası ve merdiven holu bulunmaktadır.Antre ve mutfak seramik, diğer zeminler parkedir.Duvarlar alçı sıvalı ve saten boyalıdır.Bonyo wc tavan ve duvarlar tamamen seramik kaplıdır.Merdivenler mermer olup, kenarları krom nikel korkulukludur.Dış kapı çelik,iç kapılar amerikan panel olup. daire kombi ile ısıtılmaktadır.
Arsa Payı : 114/2992
İmar Durumu : Taşınmaz 3 kat olan bitişik nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 206.800,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/07/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 21/08/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9435 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR