BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Nilüfer'de 67 m² daire icradan satılıktır

BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01144641
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ATAEVLER MAH. / ATAEVLER
Oda Sayısı : 1+1
: 67
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 06.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/5338 ESAS
Muhammen Bedeli
:
234,500 TL
Birinci Satış Günü
:
06.04.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
04.05.2020 09:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA 19. İCRA DAİRESİ
2012/5338 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 1394 Ada, 1 Parsel, ATAEVLER Mahalle/Köy, E Blok, 6. Kat 50 Nolu Bağımsız Bölüm
1-Taşınmazın Tapu Kaydı:Nilüfer Tapu Müdürlüğü'nün tapu kayıt örneğine göre; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Ataevler Mah. 1394 ada;1 parselde, E Blok, 6.Normal Kat ( Fiiliyatta 7. Normal Kat olarak görünmektedir ), 50 nolu bağımsız bölümde 9.913,49 m² tapu alanlı, 88 / 38490 arsa paylı ve niteliği ' 4 ADET 10, 2 ADET 9 KATLI BETONARME APARTMAN, İSTİNAT DUVARI VE BAHÇESİ' vasıflı taşınmazın, bağımsız bölüm niteliği MESKEN olan, kat mülkiyeti bulunan, E Blok, 6.Normal Kat, 50 nolu bağımsız bölüm
Taşınmaza ait Tapu Kaydının Şerh/Beyan/İrtifak bölümünde; Beyan; Yönetim Planı Değişikliği: 22.10.2010, 23/03/012 tarihli KM ne çevrilmiştir.
2-İmar Durumu:Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nün 08.01.2018 tarih ve 1119 sayılı yazısında Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Ataevler Mahallesi, 1394ada, 1 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli Ataevler Mevzii İmar Planında Ticaret alanında kalmakta olduğu ve onaylı imar planı örneğinin yazı ekinde sunulduğu belirtilmektedir.
1.3-Mahalli Durumu: taşınmaz Bursa ili, Nilüfer İlçesi, Ataevler Mah. Ali Rıza Bey Cad.Bakgör Residance E Blok No : 20 E Daire No:50 adresinde,Bodrum Kat, Zemin Kat ve 8 Normal Kat olmak üzere toplam 10 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır.
Yerinde yapılan ölçümlerde 50 nolu Bağımsız Bölümün net kullanım alanı 56,60 m², brüt kullanım alanı 67,00 m² olarak hesaplanmıştır. Yapının hâlihazır durumu ve diğer teknik özellikleri ise aşağıda belirtilen şekilde tespit edilmiştir.Taşınmazın kapısının kilitli olması sebebi ile eşdeğer özellikteki komşu taşınmaz incelenerek değerleme yapılmıştır. Kıymet takdiri yapılması istenilen taşınmaz; salon-mutfak, 1 adet oda, hol, banyo-wc ve 1 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup; salon-mutfak, 1 adet oda ve holün zemin kaplaması laminant parke olup, duvarlar saten alçı üzeri saten boyalıdır. Salon hacminin içinde bulunan mutfak alanında alt-üst dolap arasında granit tezgâh bulunmaktadır. Salonun tavanında alçıpandan yapılış ışık bandı uygulaması bulunmaktadır. Banyo- wc zemin ve duvarlar seramik kaplamadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencereler çift camlı PVC profildir. Binanın dış cephe duvar yüzeyleri dekoratif sıva üzeri boyalı olup, pencere kenarlarında söve uygulaması bulunmaktadır. Ana giriş kapısı alüminyum profildir. Taşınmazın bulunduğu binada 2 adet yolcu asansörü ile iki adet merdiven bulunmaktadır. Taşınmaz site içerisinde olup peyzaj alanları, kapalı otopark ve güvenlik sistemleri bulunmaktadır. Isıtma panel radyatörler ile yapılmaktadır.
Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde zemin katlar ticari, diğer katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 7-8 katlı yapılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezine uzak konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın elektrik, su ve doğalgaz abonelikleri mevcuttur.
Adresi : Ataevler Mah. Ali Rıza Bey Cad. Bakgör Residance E Blok No. 20 E Daire No. 50 Nilüfer / BURSA
Yüzölçümü : Brüt: 67,00 m2Net: 56,60m²
Arsa Payı : 88/38490
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Ataevler Mevzii İmar Planında Ticaret alanında kalmakta
Kıymeti : 234.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 06/04/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 04/05/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI (taşınmaz satışlarının yapıldığı salon) - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127.maddesi gereğince tapuda adresi bulunamayan mernis adresi tespit edilemeyen ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında gazete ve elektronik ilanının tebligat yerine kaim olmasına,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/5338 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR