BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Nilüfer'de 3+1 daire icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01014944
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ÜÇEVLER MAH. / ÜÇEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 22.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6995 ESAS
Muhammen Bedeli
:
312,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
04.09.2019 10:45
Satış Yeri
:
1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ
2018/6995 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 4355 Ada, 3 Parsel, DEMİRCİ Mahalle/Köy, d/zemin 1 Nolu Bağımsız Bölüm
Tapu kaydı Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Demirci Mah., 4355 Ada 3 Parsel nolu 3.535,94 m² yüzölçümlü “Arsa” vasfındaki taşınmazda yer alan, 168/4658 arsa paylı, D Blok, Zemin Kat 1 Nolu Bağ. Bölümün (Daire) Tam hissesi borçlu adına kayıtlı olduğu görülmektedir.
İmar ve Ruhsat Durumu taşınmazın yer aldığı Nilüfer İlçesi, Demirci Mahallesi, 4355 ada 3 parselin 1/1000 Ölçekli Nilüfer Güneybatı Aksı Gelişme Bölgesi Uygulama İmar Planında konut alanında kalmakta olduğu, bilirkişi heyetimizce yapılan araştırmalarda söz konusu parsele 02.08.2013 tarih ve 739/08 sayı ile yapı ruhsatı düzenlendiği tespit edilmiştir.
TAŞINMAZIN İNCELENMESİ VE DEĞERLEMESİ
borçluya ait taşınmaz Üçevler Mah., Çamlık Sok., No:40, Önkeskin Sit., D Blok, Zemin Kat, D:1, Nilüfer/BURSA adresinde yer almaktadır.
Taşınmaz A, B, C ve D bloktan oluşan ve içerisinde açık otoparkı bulunan bir sitededir. Taşınmazın bulunduğu D blok betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış olup toplam 4 kattan oluşmaktadır. Binada zemin ve normal katlarda ikişer daire yer almakta olup, asansör bulunmaktadır. Bina dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, giriş kapısı kahverengi çelik kapılı, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Merdiven sahanlıkları ve yan duvarları plastik boyalıdır.
Daire antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, duş, wc ve 3 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, odaların ve salonun zemini laminant parke kaplı, oda kapıları ahşap desenli membran kapı, pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, antre, hol ve mutfağın zemini seramik kaplı, mutfak dolapları alt üst beyaz kapaklı olup tezgah mermerdir. Banyo, duş ve wc’nin zemini ve duvarları tamamen seramik kaplıdır. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın net alanı 106,70 m², brüt alanın 130,00 m²’dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan ayrık nizam 3-4 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.
Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyetleri, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa daire alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmektedir.
Demirci Mahallesi 4355 Ada, 3 No’lu parsel:
Borçlunun beherinin taşınmaz üzerindeki hisseleri 1/1’er oranındadır.
D Blok Zemin Kat 1 No’lu Bağımsız Bölüm(Daire)= 130,00 m² × 2.400,00 TL/m² = 312.000,00 TL
Kıymeti : 312.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/08/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 04/09/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6995 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR