BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Nilüfer'de 3+1 daire icradan satılıktır

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01007802
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : AKÇALAR MAH. / İZMİRYOLBOYU
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA SANCAK 01.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2012 ESAS
Muhammen Bedeli
:
214,600 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
07.08.2019 09:30
Satış Yeri
:
1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
15. İCRA DAİRESİ
2019/2012 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Akçalar Mahallesi, 156 Ada, 2 Parsel nolu 2.077,12 m² yüzölçümlü “Arsa” vasfındaki taşınmazda yer alan, 148/4630 arsa paylı A Blok 1. Kat, 5 Nolu Bağ. Bölümün (Mesken) Tam hissesi.
İmar ve Ruhsat Durumu: Satışa konu taşınmazın yer aldığı Nilüfer İlçesi, Akçalar Mahallesi, 156 ada 2 parselin 1/1000 Ölçekli Akçalar Uygulama İmar Planı kapsamında konut alanında kalmakta olduğu ve söz konusu parsele 18.09.2015 tarih ve 850/04 sayı ile yapı ruhsatı düzenlendiği anlaşılmaktadır.
TAŞINMAZIN NİTELİKLERİ: Satışa konu taşınmaz Akçalar Mah., Gençten Sok., Kılıç Apt. A Blok K:1, D:5, Nilüfer/BURSA adresinde yer almaktadır. taşınmaz 2 bloktan oluşan ve açık otoparkı mevcut sitenin A Bloğunda yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı kat olmak üzere toplam 5 kattan oluşmaktadır.Binadaki daireler mesken amaçlı kullanılmakta olup asansör boşluğu mevcuttur. Ancak asansör kabininin fiiliyatta bulunmadığı görülmüştür. Bina dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, merdiven sahanlıkları mermer kaplı olup çatısı single kaplıdır. Binadaki dairelerin büyük bir kısmının boş olduğu gözlemlenmiş olup fiiliyatta boş olan taşınmaz kuzeydoğu yönünde cephelidir. Daire antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, duş, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, iç duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, odaların ve salonun zemini laminant parke kaplı, oda kapıları beyaz, pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, mutfağın zemini seramik kaplı, mutfak dolapları beyaz pvc kapaklı olup tezgah mermerdir. Islak hacimlerin (Banyo, duş ve wc) zemini ve duvarları tamamen seramik kaplı olup banyo dolabı ve duşakabin mevcuttur. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Ancak keşif günü kombinin takılı olmadığı gözlemlenmiştir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın net alanı 125,00 m², brüt alanı 148,00 m²’dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan ayrık nizam 4-5 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.
Kıymeti : 214.600,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi vardır.
1. Satış Günü : 11/07/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 07/08/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2012 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR