BURSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Nilüfer'de 160 m² daire icradan satılıktır

BURSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094039
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : KÜLTÜR MAH. / KONAK
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 01.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/246 ESAS
Muhammen Bedeli
:
584,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.01.2020 13:00
İkinci Satış Günü
:
20.02.2020 13:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
2. İCRA DAİRESİ
2019/246 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 796 Ada, 33 Parsel, BEŞEVLER Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet Takdiri yapılması istenilen ve tamamı borçlu Hayati CANLILAR adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Kültür Mahallesi, Bilginler Caddesi, Serçe Sokak, Sanabel Konakları adresindeki D blok binasının, 3. katındaki 6 no?lu dairedir.Yine, tapu bilgilerinde Beşevler Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Beşevler Mahallesinden ayrılarak Kültür Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+4 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü, site içerisinde, bahçeli, kapalı yüzme havuzlu, sosyal tesisli, spor alanlı ve otoparklıdır. Normal ve dubleks katlarının beherinde 2şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.
Halihazırda, borçlu Hayati Canlılar tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin bürüt alanı 160,00 m2. ve net kullanım alanı ise 136,00 m2. olup, 3 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Ayrıca, ebeveyn yatak odasında da elbise odası ve banyo bölümleri bulunmaktadır. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, koridor ve mutfak bölümlerinin granit seramik ile kaplı, duvarları kısmen alçı sıvalı ve saten boyalı, kısmen ithal duvar kağıtları ile kaplamalı, 1 adet oda ile antre, koridor ve salonun tavan kenarları da ışık havuzludur. Mutfak bölümünde, üzeri çimstone kaplı, ankastreli ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst lake boyalı MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları lake boyalı ahşap panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise ahşap görünümlü PVC profildir. Kuzey, güney ve batı cepheli olan dairenin kuzey ve güney cephelerinde 1 er adet balkonu mevcut olmakla birlikte, güney cephesindeki balkonun önü sürgülü camekanlar ile kapatılmıştır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli, otoparklı ve bazıları da yüzme havuzlu olan, 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz, Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Yüzölçümü : 12.453,32 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : VAR
Kıymeti : 584.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatındaki gibi
1. Satış Günü : 20/01/2020 günü 13:00 - 13:05 arası
2. Satış Günü : 20/02/2020 günü 13:00 - 13:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/246 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR