BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Nilüfer'de 140 m2 natamam daire icradan satılıktır

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00999090
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ÜÇEVLER MAH. / ÜÇEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 19.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6936 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.07.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
07.08.2019 13:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
15. İCRA DAİRESİ
2018/6936 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI: Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Demirci Mahallesi, 3350 Ada, 3 Parsel nolu 5,950,00 m² yüzölçümlü Arsa vasfındaki taşınmazda yer alan,233/14400 arsa paylı, F Blok Zemin Kat, 2 Nolu Bağ. Bölümün (Mesken) Tam hisseli taşınmaz, 280.000,00 TL Muhammen Bedel ve %1 KDV oranı ile satışa sunulmuştur.
ÖZELLİKLERİ: , Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Üçevler Mahallesinde Maden Sokağa, Yaraşır Sokağa ve Denizciler Caddesine cepheli olduğu tespit edilmiştir. Kıymet takdirine konu taşınmaz Üçevler Mahallesi, Denizciler Caddesi, No:91 F Blok Zemin Kat D:2, Nilüfer/BURSA adresinde yer almaktadır. Taşınmaz kuş uçuşu Üçevler Şehit Faik Gökçen İlkokuluna 200 m, Dumlupınar Caddelerine 550 m, Beşevler Küçük Sanayi Sitesine 1,30 km mesafede yer almaktadır.
Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul A, B, C, D, E, F ve G Bloktan oluşan açık otoparkı ve yüzme havuzu bulunan çevre düzenlemesi tamamlanmış ayrık nizam B.A. Karkas sistemde inşa edilmiş 5 yıllık binadır. Taşınmazın bulunduğu F blok, Bodrum Kat + Zemin Kat + 3 Normal Kat + Çatı Kat olmak üzere toplam 5 katlı olup binanın zemin ve normal katların her birinde ikişer daire yer almaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Binanın dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, giriş kapısı çelik kapılı ve camlı, merdivenleri mermer kaplı, binanın çatısı kiremit kaplıdır.
Daire F Blok zemin katta yer almakta olup doğu yönündedir. Dairenin 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, wc, ve 3 balkondan oluştuğu tespit edilmiştir. Dairenin dış kapısı çelik kapılı, duvarları alçı sıvalı ve kısmen saten boyalı, salon, mutfak ve odaların beton şap kaplı, pencereleri pvc doğramalı ve camlı, oda kapıları takılı değildir. Mutfakta alt üst mutfak dolabı mevcut olup mutfak tezgahı ve mutfak dolap kapaklarının olmadığı gözlemlenmiştir. Banyoların ve wcnin duvarları ve zemini seramik kaplı olup vitrifiye ürünlerinin olmadığı gözlemlenmiştir.Dairenin fiiliyatta na tamam olduğu görülmüş olup antre ve hol zemin döşemesinin olmadığı, kalorifer peteklerinin ve kombinin takılmadığı ve elektrik armatürlerinin olmadığı tespit edilmiştir. Daire içi doğalgaz tesisatının yapıldığı gözlemlenmiş olup daire içinde ev eşyalarının kolili ve paketli bir şekilde durduğu tespit edilmiştir.Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombi ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın heyetimizce yapılan ölçümler neticesinde toplam net alanının 106,00 m² olduğu, brüt alanının 140,00 m² olduğu tespit edilmiştir.
Genellikle mesken amaçlı kullanılan ayrık nizam 4-5 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İMAR DURUMU: Nilüfer İlçesi, Demirci Mahallesi, 3350 ada 3 parselin 1/1000 Ölçekli Nilüfer Güneybatı Aksı Gelişme Bölgesi Uygulama İmar Planında konut alanında kalmakta olduğu anlaşılmaktadır
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 10/07/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 07/08/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Tebliğ yapılamayan ilgililere gazete ve elektronik ilanın İİK 127 maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6936 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR