BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Nilüfer'de 130 m² daire icradan satılıktır

BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01138453
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / İHSANİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 26.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12302 ESAS
Muhammen Bedeli
:
455,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
19. İCRA DAİRESİ
2017/12302 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 2119 Ada, 1 Parsel, İhsaniye Mahalle, Baraka Civarı Mevkii, G Blok, 4. Kat, 9 Nolu Bağımsız Bölüm, 1/140 Arsa paylı, Mesken nitelikli taşınmazın tam hissesi.
Bursa İli, Nilüfer İlçesi, İhsaniye Mahallesi, 2119 ada, 1 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli Fethiye İhsaniye Revizyonu Uygulama İmar Planı dahilinde kalmakta olup, söz konusu parsele Bursa Büyükşehir Belediye Meclisinde 26.07.2017 tarih ve 2448 sayılı kararıyla onaylanan plan değişikliğine Bursa 1.İdare Mahkemesi 15.02.2018 tarih ve 2017/1900 Esas sayılı kararı ile Yürütmenin Durdurulması kararı verilmiştir.
Taşınmaz; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, İhsaniye Mahallesi, Kanuni Caddesi, Işıkkent Sitesi 2. Kısım, G Blok, No: 9, İç Kapı No: 9 adresinde bulunmakta olup, Taşınmazın bulunduğu bina Zemin Kat ve 5 Normal Kat olmak üzere toplam 6 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır.
Yerinde yapılan ölçümlerde G Blok, 9 nolu Bağımsız Bölümün net kullanım alanı 103,41 m², brüt kullanım alanı 130,00 m² olarak hesaplanmıştır.
Taşınmaz; salon, 3 adet oda, mutfak, hol, banyo-wc, ebeveyn banyo, ardiye ve 2 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup; salon ve 3 adet odanın zemin kaplaması lamine parke; mutfak ve holün zemin kaplaması seramik kaplama olup duvarlar saten alçı üzeri saten boyalıdır. Tüm hacimlerin tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Mutfakta alt-üst dolap arasında çimstone tezgâh bulunmaktadır. Banyo-wc, ebeveyn banyo ve ardiye alanlarının zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır. Banyoda duş kabin bulunmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kasalı ahşap kapı olup, iç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencereler çift camlı pvc profildir. Taşınmazın 2 adet balkonu bulunmakta olup, doğu cephesindeki balkon camlı pvc profil ile kapatılmıştır. Isıtma panel radyatörler ile yapılmaktadır.
Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, pencere kenarlarında söve uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapının giriş merdivenleri ile duvarların 1 / 2 lik kısmı mermer kaplamadır. Asansör bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın ana giriş kapısı camlı demir profilden yapılmış olup, site içerisinde çoklu blok sisteminden oluşmakta ve açık otoparkı bulunmaktadır.
Taşınmazın içinde bulunduğu parselde tüm katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 5-6 katlı yapılmıştır.Taşınmaz ilçe merkezine yakın konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Arsa Payı : 1/140
Kıymeti : 455.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok Merkez / Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12302 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR