MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Mustafakemalpaşa'da 90 m² 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153538
Şehir : Bursa / Mustafakemalpaşa
Semt-Mahalle : ŞEVKETİYE MAH. / MUSTAFAKEMALPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/769 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
143,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2020 09:50
İkinci Satış Günü
:
10.06.2020 09:50
Satış Yeri
:
Belediye Çevre Temizlik İşleri Müdürlüğü ( Orta Mah Eski Bursa Cad. Adliye Binası Karşısı Mustafakemalpaşa / Bursa )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUSTAFAKEMALPAŞAİCRA DAİRESİ
2019/769 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Bursa İl, Mustafakemalpaşa İlçe, 91 Ada, 23 Parsel, şevketiye Mah. 1 Nolu Bağ. Bölüm Borçluya ait taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul zemin+4 normal kat olmak üzere toplam 5 katlı B.A karkas şeklinde bitişik nizaminşa edilmiş,taşınmaza ait 29/02/1980 tarih ve 135 sayılı yapı ruhsatı bulunmakta,binanın zemin katları ticari işletme,normal katları mesken olarak kullanılmakta ,binada asansör yok,binanın dış cephe duvarları montalamalı,sıvalı ve boyalı,bina giriş kapısı demir doğrama ve camlı,çatısı kiremit kaplı,keşif tarihinde borçluya ait taşınmaza girilemediği, daire bilgilerininkat planı incelenerek hazırlandığı bilirkişi raporunda belirtilmiş,daireninön cephesi batı yönünde, karacabey cd. cepheli,apartman girişinin sol tarafında,mimari projede dairenin antre, 3 oda, salon, mutfak, kiler, banyo lavabo+wc,balkon ve terastan oluştuğu anlaşılmış,dairenin duvarları sıvalı ve boyalı,pencereler pvc ve camlı,mimari projede arka cephesinde mutfak kısmından girişi bulunan teras alanı mevcuttur
Genelde mesken amaçlıbitişik nizam 3-4 katlı binaların bulunduğu bir mahalde yer alan taşınmaz ilçe merkezine yakın konumda her türlü altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır
Adresi : şevketiye mh.karacabey cd.sunar apt. N:24 k:1 d:1m.k.paşa/bursa
Yüzölçümü :net alan90m2 brüt alanı 110m2"dir
Arsa Payı : 10/96
İmar Durumu : var
Kıymeti : 143.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 10/06/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
Satış Yeri : Belediye Çevre Temizlik İşleri Müd.Orta mh. Eski Bursa Cd.Adliye Binası Karşısı M.k.paşa/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Mustafakemalpaşa İlçe, 137 Ada, 50 Parsel, hamzabey Mah. 4 Nolu Bağ. Bölüm Borçluya ait taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul zemin+4 normal kat olmak üzere toplam 5 katlı B.A karkas şeklinde bitişik nizaminşa edilmiş,taşınmaza ait 19/09/1985 tarih ve 180 sayılı yapı ruhsatı bulunmakta,binanın zemin katları ticari işletme,normal katları mesken olarak kullanılmakta ,binada asansör yok,binanın dış cephesi,sıvalı ve boyalı,bina giriş kapısı demir doğrama ve camlı,çatısı terastır.
keşif tarihinde borçluya ait taşınmaza girilemediği,dairebilgilerininkat planı incelenerek hazırlandığı bilirkişi raporunda belirtilmiş,daireniön cephesi kuzeydoğu yönünde karacabey cd. Cepheli,mimari projede dubleks dairenin giriş katı,antre,hol,salon,yemek odası,çocuk odası,mutfak,banyo+wc"den,teras katı çamaşır odası,duş, ve 2 teras bölümünden oluşmakta,dairenin duvarları sıvalı ve boyalı,pencerelere pvc ve camlıdır.
genelde mesken amaçlıbitişik nizam 3-4 katlı binaların bulunduğu bir mahalde yer alan taşınmaz ilçe merkezine yakın konumda her türlü altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır
Adresi :hamzabey mh. Karacabey cd.çelebioğlu apt.n:43 k:4 d:4 m.k.paşa/bursa
Yüzölçümü :net alanı 100 m2 brüt alanı 120m2"dir
Arsa Payı : 30/134
İmar Durumu : var
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 10/06/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Belediye Çevre Temizlik İşleri Müd. Orta mh. Eski Bursa Cd. Adliye Binası Karşısı M.k.paşa/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Mustafakemalpaşa İlçe, 91 Ada, 23 Parsel, şevketiye Mah. 12 Nolu Bağ. Bölüm Borçluya ait taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul zemin+4 normal kat olmak üzere toplam 5 katlı B.A karkas şeklinde bitişik nizaminşa edilmiş,taşınmaza ait 29/02/1980 tarih ve 135 sayılı yapı ruhsatı bulunmakta,binanın zemin katları ticari işletme,normal katları mesken olarak kullanılmakta ,binada asansör yok,binanın dış cephe duvarları montalamalı,sıvalı ve boyalı,bina giriş kapısı demir doğrama ve camlı,çatısı kiremit kaplı,keşif tarihinde borçluya ait taşınmaza girilemediği,dükkan bilgilerininkat planı incelenerek hazırlandığı bilirkişi raporunda belirtilmiş,dükkanın ön cephesi batı yönünde, karacabey cd. cepheli,apartman girişinin sağ tarafında,mimari projede dükkanın salon bölümünden oluştuğu,fiiliyatta nadiye kuaför adı altında faaliyet gösterdiği,vitrini cam tuğla duvarlı,giriş kapısı alimünyum doğrama ve camlı,iç cephe duvarları sıvalı vea boyalı,zemin seramik kaplıdır.
genelde mesken amaçlı bitişik nizam 3-4 katlı binaların bulunduğu bir mahalde yer alan taşınmaz ilçe merkezine yakın konumda her türlü altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır
Adresi : şevketiye mh.karacabey cd.sunar apt. N:24zemin kat d:12 m.k.paşa/bursa
Yüzölçümü : net alanı 34,90m2 brüt alanı 38,40m2"dir
Arsa Payı : 6/96
İmar Durumu : var
Kıymeti : 101.760,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 10/06/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri :Belediye Çevre Temizlik İşleri Müd. Orta mh. Eski Bursa Cd. Adliye Binası Karşısı M.k.paşa/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/769 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR