MUSTAFAKEMALPAŞA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bursa/Mustafakemalpaşa'da 50 m² daire mahkemeden satılıktır

MUSTAFAKEMALPAŞA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049311
Şehir : Bursa / Mustafakemalpaşa
Semt-Mahalle : HAMİDİYE (MERKEZ) MAH. / MUSTAFAKEMALPAŞA
Oda Sayısı : 1+1
: 50
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

İLKADIM 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/22 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
56,144 TL
Birinci Satış Günü
:
14.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYESİ ÇEVRE VE TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ Orta Mahalle Eski Bursa Caddesi AdliyeBinası Karşısı Mustafakemalpaşa BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUSTAFAKEMALPAŞA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/22 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : ilçenin Hamidiye Mahallesi 383 Ada 7 nolu parsel olup, yüzölçümü 638 m2 yüzölçümündedir, taşınmaz zemin katta arka bahçeye bakan 2 nolu bağımsız bölümdür,taşınmaz Mustafakemalpaşa Belediyesi imar planında kalmaktadır,kullanım türü konut , inşaat nizamı ayrık nizam , kat yüksekliği bodrum kat+ zein +4+ çatı katıdır ön bahçe mesafesi (yollardan ) 5metre , yanbahçe mesafesi ( komşu parsellerden) 3metre olduğu, taşınmaz arsa vasfında olup, tapuda 11/08/2011 tarihinde yönetim planı oluşturularak, kat irtifakı kurulduğu, 2 nolu mesken tapuda 50/1666 paya sahip olup, 1/2 pay Gülay Cansevdi,1/2 pay Güler Çamdere adına kayıtlıdır. bina 6 yaşındadır. ,taşınmaz Fevzi Paşa caddesine 40 metre mesafede , otobüs durağına 60 metre mesafede olup, taşınmaz üerinde 15 adet konut bir adet ticari depo, sığınak , otopark,kapıcı dairesi olmak üzere 2106 m2 inşaat mevcut olduğu, binada elektrik ve su, doğalgaz kanalizasyon , telefon tesisatının bulunduğu, taşınmazın doğal tesisat borusu daire giriş kapısına kadar getirildiği ancak daireye bağlantısının( abone işlemi ) yapılmadığı,dairenin bulunduğu binanın iç merdivenlerinin mermer kaplı,binada asansör bulunmaktadır, dairenin girişinde çelik kapı bulunduğu hol,bir oda , mutfak , banyo , wc.balkonun mevcut olduğu, odanın ve mutfağın duvarları renkli plastik boya ile boyandığı , tavana kartonpiyer konulduğu, odada yerlerin laminet parke ile kaplı olduğu , mutfak tezgahının mermeritten yapılmış tezgahın altına ve üstüne mdf kaplı dolapların bulunduğu,tezgahın karşısı ve yanı seramik ile kaplı olup, kalorifer peteklerinin takıldığı, mutfağın ve odanın kapıların Amerikan paneldir, mutfak ve odanın pencere doğramalarının ısı camlı çift cam olarak PVC 'den yapıldığını, balkonda yerlerin seramik olarak yapıldığı, balkon duvarlarının yapılıp üzerine alüminyum korkuluk yapıldığı,balkon kapısı ve pencere doğramaları ısı camlı ve çift cam olarak PVC malzeme ile yapıldığı, banyoda yerler ve duvarların tavana kadar seramik ile kaplı olduğu, banyoda duşa kabin ,klozet ve ayaklı lavabo bulunduğu, ısıtma için duvara havlupen ( kalorifer peteği ) konulduğu daire 50 m2 olup , taşımazın değeri 56.144,00 TL olduğu anlaşılmıştır.
Adresi : Hamidiye Mahallesi 383 Ada 7 Nolu ParselMustafakemalpaşa / BURSA
Yüzölçümü : 50 m2
Arsa Payı : 50/1666
İmar Durumu : Tapu Kaydındaki gibidir
Kıymeti : 56.144,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 11.08.2011 beyanı bulunmaktadır
1. Satış Günü : 14/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mustafakemalpaşa Belediyesi Çevre veTemizlik İşleri MüdürlüğüOrta Mahallesi Eski Bursa Caddesi Adliye Binası Karşısı Mustafakemalpaşa BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.Ayrıca Müdürlüğümüzce yapılacak olan ihaleye karşı, ihalenin feshi davası açılması halinde , ihale alıcısı tarafından yatırılan satış bedeli T.C. Adalet Bakanlığının protokolü gereği T.Vakıfbank M.K.Paşa Şubesinde açılacak vadeli hesaba aktarılacak olup, satış bedeli şahsi vadeli hesaplara uygulanacak faiz oranıyla değil,kamu kurum ve kuruluşlarına ait paralara işletilecek olan cari faiz (tabela faiz ) uygulamasına tabi olacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/22 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019 İş bu ilanı satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere İİK 127. Maddesi uyarınca tebliğ mahiyetindedir

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR