MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Mustafakemalpaşa'da 125 m² daire icradan satılıktır

MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053815
Şehir : Bursa / Mustafakemalpaşa
Semt-Mahalle : HAMZABEY MAH. / MUSTAFAKEMALPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 20.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/199 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,072 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 10:55
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 10:55
Satış Yeri
:
Belediye Çevre Temizlik İşleri Müdürlüğü ( Orta Mah Eski Bursa Cad. Adliye Binası Karşısı Mustafakemalpaşa / Bursa )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUSTAFAKEMALPAŞAİCRA DAİRESİ
2019/199 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Bursa İl, Mustafakemalpaşa İlçe, 443 Ada, 3 Parsel, HAMZABEY Mh. 1 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz 8 bloklu 78 daire 1 dükkanlı sitein E bloğunda 1 nolu bağ bölümde,zemin ve 4 normal kat olmak üzere toplam 5 katlı binada bulunmakta,betonarme karkas sisteminde inşa edilmiş 20-25 yıllık binada yer almakta,binanın tüm katları mesken amaçlı kullanılmakta,asansör yok,binanın dış cephe boyalı,boyalı ve montalamalı,giriş kapısı demir doğrama ve camlı,çatısı kiremit kaplıdır.
daire çelik kapılı antre ,giriş holü, 3 oda,salon,mutfak,banyo,wc ve 3 balkondan oluşmakta,dairenin iç duvarları sıvalı ve boyalı,pencereleri pvc doğrama ve camlı,banyo ve wc zemini seramik kaplı,ısıtma doğalgaz kombi ve kalorifer petek sistemi ile sağlanmakta dairenin brüt alanı 125,06m2 Keşif tarihi itibari ile taşınmaza girilemediği emsal daire projeleri incelendiği bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Taşınmaz genelde mesken amaçlı bitişik ve ayrık nizam 3-4 katlı binaların bulunduğu mahalde ilçe merkezine yakın konumda ,hertürlü altyapı hizmetinden faydalanmakta 1/1000 ölçekli imar planı kapsamında imar parseli olan taşınmazın kullanım türünün konut alanı olduğu ve ayrık nizam beş kat yapılaşmaya uygun olduğu belirtilmiştir.Taşınmazı alan kaydındaki şerhlerle beraber alacaktır
Adresi : hamzabey mh.sırma cd. n:9 e blok zemin kat d:1 m.k.paşa/bursa
Yüzölçümü : 125,06 m2 brüt alanı
Arsa Payı : 132/9648
İmar Durumu : imar kaydındaki gibidir
Kıymeti : 150.072,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :kaydında imar uygulamısıyla parsel no değişmiş ve28/04/1989tarih yönetim planı şerhlidir
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : Belediye Çevre Temizlik İşleri Müd. Orta mh. Eski Bursa Cad. Adliye Binası Karşısı M.k.paşa/Bursa -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/199 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR