MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Mudanya'da natamam dubleks daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963764
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : ÖMERBEY MAH. / MUDANYA
: 134
Bulunduğu Kat : 3
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1307 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
425,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.05.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA İCRA DAİRESİ
2018/1307 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Ömerbey Mahallesi, Dikilitaş Mevkii, 1396 ada, 4 parselde 3 484,55 m2 arsa üzerine, kat irtifakı tesis edilmiş 116/4062 arsa paylı, B Blok, 3. normal ve çatı kat, 19 nolu bağımsız bölüm dubleks-mesken
Özellikleri : Ömerbey Mahallesi, 2. Zambak Sokak, No: 18, B Blok, 3. normal ve çatı katı, daire 19 MUDANYA /BURSA adresindeki, dubleks dairedir. Dava konusu taşınmazın üzerinde bulunduğu bina, bodrum + zemin kat + 3 normal kat + 1 çatı katlı betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. Binanın merdiven ve sahanlıkları mermer kaplı olup, asansörlüdür. Ancak, asansörü çalışmamaktadır. Giriş kapısı ferforje demir doğramadır. Çatısı kiremit örtülüdür. Dava konusu bina yeni inşa edilmekte olup, hiç kullanılmamıştır.binanın inşaatının, halen devam ettiği görülmüştür. Binanın istinat ve çevre duvarları yapılmış, otopark ve yürüyüş yollarına beton parke taşı döşenmiştir. Ortak yüzme havuzu vardır. Dairenin 3. katındaki balkonundan ve çatı katındaki terastan açık deniz gözükmektedir. Dairenin giriş katı (3. kat) antre, salon, salona açık mutfak, 1 oda, ortak banyo-tuvalet ve 2 adet balkondan ibaret olup, yaklaşık 72 m2 net alana (balkonlar ve ortak alanlar hariç) sahiptir. Antre, salon ve odanın zemini ahşap laminat parke, ortak banyo-tuvalet ve balkonların zemini ile ortak banyo-tuvaletin duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Ortak banyo- tuvalete duşa kabin ve klozet vardır. Lavabosu takılmamıştır. Duvarları alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Tavanda kartonpiyer yapılmıştır. Dış kapı çelik, iç kapı doğramaları ahşap Amerikan kapı tarzında, pencere doğramaları plastiktir. Mutfak dolapları yapılmış olup, tezgahı, eviyesi, armatürü takılmamıştır. Elektrik priz ve düğmelerinin bazıları ile kalorifer petekleri takılmamıştır. Kombisi yoktur. Elektrik, su, doğalgaz sayaçları takılmamıştır. Demir doğramadan yapılmış, üzeri ahşap kaplamalı bir merdiven ile dubleks kata çıkılmaktadır. Dubleks katta antre, salon, 1 küçük oda, 2 oda, banyo, tuvalet ve 2 terastan ibaret olup, yaklaşık 62 m2 net alana (teraslar ve ortak alanlar hariç) sahiptir. Antre, salon ve odaların zemini ahşap laminat parke kaplıdır. Banyo, tuvalet ve terasın zemini ile banyo ve tuvaletin duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Banyoda klozet vardır. Duvarları alçı sıvalı ve saten boyalıdır. İç kapı doğramaları ahşap Amerikan kapı tarzında, pencere doğramaları plastiktir. Tuvalet seramik döşeli olup, vitrifiye ve armatürler takılmamıştır. Banyoda klozet hariç diğer, diğer vitrifiyeler ve armatürler takılmamıştır. Elektrik priz ve düğmelerinin bazıları ile kalorifer petekleri takılmamıştır. Netice olarak, dava konusu daire natamam olup, yukarıda belirtilen eksiklikler mevcuttur.Dava konusu dubleks dairenin toplam net alanı 134 m2 olmaktadır.
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Mudanya Revizyon İmar Planında ayrık nizam, E:1.20, H.maks: 12.50 m olan, yapılanma alanında kaldığı görülmüştür.
Kıymeti : 425.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında ve "Malik bizzat gelmeden tasarruf işlem yapılamaz. (Elektronik sistem üzerinden yukarıda belirttiğim hisselerim üzerine tapu müdürlüğüne bizzat gitmeden tasarrufu işlem yapılmamasına yönelik belirtmenin tesis edilmesini, bu belirtme kaldırılmadan hissem üzerinde hiçbir şekilde vekaleten işlem yapamayacağımı, bu belirtmenin mahkemeler, icra müdürlükleri ile diğer kamu kurumlarından gelen taleplerin karşılanmasına engel teşkil etmediğini ve bu belirtmenin kaldırılması için bizzat talebimin olması gerektiğini bildiğimi, belirtmenin tüm sonuçlarını kabul ettiğimi kabul ve taahhüt ederim.)" şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 17/05/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1307 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR