MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Mudanya'da dubleks daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982957
Şehir : Bursa / Mudanya
: 195
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 18.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1271 ESAS
Muhammen Bedeli
:
900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.07.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
19.08.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA İCRA DAİRESİ
2017/1271 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İl, Mudanya İlçe, 1292 Ada, 1 Parsel, HALİTPAŞA Mahalle/Köy, Değirmendere Mevkii Mevkii, B/3.KAT VE ÇATI/-8 Nolu Bağımsız Bölüm Bursa ili, Mudanya ilçesi, Halitpaşa mahallesi, Değirmendere mevkii, 1292 ada, 1 parselde 9.644,90 m2 arsa üzerine kat mülkiyeti tesis edilmiş 12 adet 5 katlı betonarme apartman 2 adet tek katlı betonnarme kapalı yüzme havuzu 1 adet tek katlı kapıcı dairesi ve arsası vasfında, B Blokta, 236/20150 arsa paylı, 3. kat ve çatı katlı, 8 nolu bağımsız bölüm dubleks mesken olarak tamamının, Reşat oğlu İsmail Özgür Göktaş adına kayıtlı olduğu belirlenmiştir. Taşınmazın tapu kaydı üzerinde haciz şerhleri ile Türk Ekonomi Bankası A. Ş. lehine 28.06.2016 tarih ve 723.000,00 TL bedelli ipotek şerhi mevcut olup , 08/10/2018 tarihi itibariyle 300.945.46 TL ipotek borcu kalmıştır.
Özellikler : Taşınmazın üzerinde bulunduğu bina, zemin + 4 normal + çatı katlı be-tonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. Bahçe çevre duvarları yapılmıştır. Dava konusu taşınmazın üzerinde bulunduğu bina site şeklinde, peyzajı fevkalade mükemmel olup, bahçeli, ortak kapalı ve açık yüzme havuzlu, kapalı ve açık otoparklı, sosyal tesisleri, kafeteryası ve fıtness salonu bulunan, giriş güvenlik ve danışmalı, rezidans tarzında inşa edilmiştir. Binanın çatısı kiremit örtülüdür. Giriş sahanlıkları seramik, merdivenleri mermer kaplama ve paslanmaz çelik korkuluklu olup, asansörü vardır. Dava konusu taşınmazın üzerinde bulunduğu site 1. sınıf tarzda inşa edilmiştir. Dava konusu daire havuza cepheli olup, üzerinde bulunduğu binanın, yaklaşık 8 yıllık olduğu kanaatindeyiz. Dava konu¬su daire, deniz manzaralıdır. Davaya konu dairenin alt katı antre, gece holü, salon, 3 oda, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, tuvalet ve 2 adet balkondan ibaret olup, yaklaşık 130 m2 brüt alana sahiptir. Salo-nun ve odaların zemini ahşap laminat parke kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Antre, gece holü, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, tuvalet ve balkonlarının zemini ile banyo, ebeveyn banyosu ve tuvaletin duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Mutfakta granit tezgah, altında ve üstünde lüks tarzda MDF mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyoda dolaplı lavabo, klozet ve duşa kabin vardır. Giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları PVC doğramadır. Elektrik ve suyu mevcut olup, merkezi sistem pay ölçer kalorifer ile ısıtılmaktadır. Bina ve daireler 1. sınıf işçilik ve malzeme ile yapılmıştır. Betonarmeden yapılmış, üzeri ahşap kaplamalı bir merdiven ile üst kata çıkılmaktadır. Üst katta antre, 3 oda, giyinme odası, banyo, sauna ve ebeveyn banyosundan ibaret olup, yaklaşık 100 m2 brüt alana sahiptir. Antre ve odaların zemini ahşap laminat parke kaplıdır. Banyo ve ebeveyn banyosunun zemini ile banyo ve ebeveyn banyosunun duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Banyoda büyük bir banyo teknesi, Hilton lavabo ve klozet vardır. Ebeveyn banyosunda lavabo, klozet ve duş bataryası vardır. Banyodan ulaşılan saunanın, zemini ve duvarları ahşap kaplıdır. Duvarları alçı sıvalı ve saten boyalıdır. İç kapı doğramaları ahşap Amerikan kapı tarzında, pencere doğramaları plastiktir. Elektrik ve suyu mevcut olup, merkezi sistem pay ölçer kalorifer ile ısıtılmaktadır. Bina ve daireler 1. sınıf işçilik ve malzeme ile yapılmıştır. Dava konusu dubleks dairenin toplam brüt alanı yaklaşık 230 m2 olup, toplam net alanı 195 m2'dir.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Mudanya Revizyon İmar Planında ayrık nizam, TAKS:0.30, KAKS:1.20 olan, 4 katlı konut alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 900.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 19/07/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Ömerbey Mahallesi, 1480 ada, 2 parselde 491,91 m2 arsa üzerine kat irtifakı tesis edilmiş binada 2/128 arsa paylı, zemin kat, 22 nolu bağımsız bölüm dükkan olarak tamamının, Reşat oğlu İsmail Özgür Göktaş adına kayıtlı olduğu belirlenmiştir. Tapu kaydında T. C. Ziraat bankası A. Ş. adına 90.000,00 TL ve 120.000,00 TL bedelli iki adet ipotek şerhi mevcuttur.
Özellikleri : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Ömerbey Mahallesi, İpar Caddesi, İpekel Pasajı, No: 74/C, zemin kat, 22 nolu dükkan adresindedir. Dükkanda "Pınar Emlak"unvanlı olarak kullanılmaktadır. Dava konusu taşınmazın üzerinde bulunduğu bina, zemin + 4 normal katlı, betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. Davaya konu dükkan İpar caddesi üzerinde bulunan Zincirlitaş Ap. No:74 de bulunan binanın zeminin katında oluşturulmuş pasajının içinde bulunmaktadır. Zemin ve bodrum kattan ibarettir. Dükkanın cephesi 3,15 m ve derinliği 5,50 m olup, 17,32 m2 alana sahiptir. İki katta toplam 35 m2 yüzölçümlüdür. Bodrum katta aynı alana sahiptir. Bodrum kata demir doğrama merdiven ile ulaşılmaktadır. Bodrum kata mutfak nişi yapılmıştır. Mutfağa doğalgaz çekilmiştir. Zemini seramik kaplıdır. Duvarları sıvalı ve badanalıdır. Dış cepheleri komple demir doğrama kapı ve camekandır. Elektrik ve suyu mevcut olup, soba ile ısıtılmaktadır. Kıymet takdirine konu dükkan, Mudanya ilçe merkezinde, araç ve yaya trafiğinin yo-ğun olduğu, iş ve ticaret bölgesinde olup, BUDO iskelesine 100-150 m, uzaklıktadır. Üzerinde bulunduğu sokağın, zemin katları işyeri, üst katları daire ve kısmen büro, işyeri olan bir bölgede yer almaktadır.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Mudanya Revizyon İmar Planında bitişik nizam, 4 katlı konut ve 5 katlı ticaret alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 19/07/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1271 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR