MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Mudanya'da deniz manzaralı 174 m2 daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00991702
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : GÜZELYALI EĞİTİM MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 174
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 08.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1589 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.07.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
16.08.2019 11:40
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MUDANYA İCRA DAİRESİ
2018/1589 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Eğitim Mahallesi, 2012 ada, 1 nolu parsel; arabayolu mevkii 8.728,86 m2 ARSA vasfıyle; 2/180 Arsa paylı G blok 2. Kat 5 nolu Mesken vasfıyle TAM hissesi, ASHAR İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. adına kayıtlı olduğu, bu taşınmaz üzerinde ihtiyati haciz kamu haczi ve ihtiyati tedbir şerhleri tesis edilmiş olduğu, Yönetim Planı tarihi olarak 18/08/2003 tarihinin beyan olunduğu anlaşılmaktadır.
İMAR DURUMU : 1/1.000 Ölçekli Güzelyalı Revizyon İmar Planı kapsamında, Hmax: 15.50 ayrık nizam 5 kat TAKS:0,3, Kaks: 1,50, ön ahçe mesafesi:5,00, yan bahçe mesafesi: 3,00, arka bahçe mesafesi:3,00 olan; konut alanında kalmaktadır.
ADRESİ: Güzelyalı Eğitim Mah. Arabayolu Cad. Görkem Evleri sitesi G BLOK Apt. No: 24 G / 5 Mudanya / Bursa
HALİ HAZIR DURUMU :Arabayolu Cadde üzerinde yer alan yapının A, B, C, D, E, F, G, ve H Bloklardan havi Görkem Evleri Sitesi içerisinde yer alan G Blok 5 Nolu mesken vasfmdaki bağımsız bölüm olduğu anlaşılmıştır. Taşınmaz; alt ve üst yapı sorunu ile ulaşım sorunu bulunmayan sosyal ve kamu binalarından yararlanır kentsel mevkidedir.
Bodrum, Zemin, 1., 2., 3., 4., normal kat ve çatı katından havi 6 katlı B.A.K binada; 2. Kat olarak anılsa da fiziki olarak zemin üzeri 3. katta konumlanmış durumdadır.
G Blok 2. Kat (fiziki olarak ve yolcu asansörüne göre 3. Kat) 5 Nolu Mesken vasfindaki Bağımsız bölümün; 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, WC, ebeveyn banyo, kiler, 2 adet balkondan teşkil edilmiş olduğu görülmüştür. Dış kapısı çelik kapı, iç kapıların möble panel kapı olduğu, pencerelerin PVC doğrama olduğu anlaşılmıştır. Islak satıhlarda yer döşemesi, fayans kaplama, salon ve odalarda yer döşemelerinin lamine parke olduğu anlaşılmıştır. Mutfak granit tezgah ve set altı ve set üstü lake kaplama MDFLAM dolaplardan teşkil edilmiştir. Banyo, WC ve ebeveyn banyoda vitrifiyeler porselen seramiktir. Banyolarda duşakabin mevcuttur. Banyo, WC ebeveyn banyoda tam duvar fayans kaplama, mutfakta 1/3 duvar glass fayans kaplamadır. Diğer mahallerde duvarlar saten alçı üzeri saten boyadır. Doğalgaz kombili ısıtma kullanılmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmazın; brüt 174 m2, net 146 m2 yüzölçümlü olduğu anlaşılmaktadır. Taşınmaz deniz manzaralıdır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 12/07/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 16/08/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : MUDANYA ADLİYESİ 1. KATİCRA MÜDÜRÜ ODASI ( 9 NOLU ODA) -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1589 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR