MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Mudanya'da avlulu kargir ev icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961888
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : DEDEKÖY MAH. / MUDANYA
: 1050
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1180 ESAS
Muhammen Bedeli
:
281,485 TL
Birinci Satış Günü
:
17.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA İCRA DAİRESİ
2018/1180 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Dedeköy Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 959 nolu parsel; 1.050,00 m2 AVLULU EV vasfıyle; TAM hissesi, borçlu adına kayıtlı olduğu, bu hisse üzerinde 2 adet ipotek tesis edilmiş olduğu anlaşılmaktadır.
Özellikleri : Taşınmaz avlulu ev vasfıyle anılsa da; mahalinde avlulu ev, arsası ile ahır/depo vasfında bir yapı daha bulunduğu ve bu yapımn Dedeköy 3. Sokak No:8/l kapı no ile kayıtlı olduğu, adres sorgu sisteminde bu yerin konut vasfında kaydedilmiş olduğu ancak halihazırda bulunan yapının bakımsız ve %15 yıpranmada olan ahır/depo vasfında olduğu, yüzölçümünün ise 75 m2 olduğu görülmüştür. Konut vasfmdaki avlulu evin ise; iki ayrı müstakil girişe sahip, Zemin kat ve 1. Normal kattan havi olduğu, 1. Normal katın yaklaşık 105 m2 olduğu, ancak zemin katın traktör garajı bulunması sebebiyle 55 m2 olarak kaldığı görülmüştür. Üst katın kapısı kapalı olduğundan içeriye girilememiştir. Zemin katta 1 oda, 1 salon, banyo ve mutfak yer almaktadır. Bu mesken vasfmdaki bağımsız bölümün girişi müstakil olup, Dedeköy Mah. Dedeköy 5. Sok. No: 1 A adresinde kayıtlı olduğu görülmüştür. Evin traktör garajına açılan dış kapısı ve iç kapıları ahşap pres kapı, pencereler, PVC doğrama, mutfak, mermer tezgah ve set altı açık dolap, banyo tam duvar ve yerleri fayans kaplama, olup, yıpranmış olduğu ancak oturulabilir durumda katı yakıt sobalı ısınma olduğu görülmüştür. Evin imar planında 1/1000 Ölçekli planda kaldığı, üzerindeki binanın iki katlı kargir ev olduğu, binanın yanında ahır/depo niteliğinde %15 yıpranmalı tek katlı yapı bulunduğu görülmüştür. Bir de evin dışında parsele dahil boş arsa yer almakta olup, bu alanda ekonomik değeri bulunan herhangi bir zirai ürüne rastlanmamıştır.
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli DEDEKÖY ÖZEL İMAR PLANI kapsamında, Yönetmelik plan şartlarında kalmaktadır.
Kıymeti : 281.485,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 17/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1180 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR