MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Mudanya'da 96 m² daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01135313
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : GÜZELYALI YALI MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 2+1
: 96
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 20.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/593 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MUDANYAİCRA DAİRESİ
2014/593 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa ili, Mudanya ilçesi, Yalı mahallesi, Atatürk Caddesi Mevkii,1801 ada 3 parsel sayılı 516,56 m2 miktarlı kat irtifakı tesis edilmiş arsa vasıflı taşınmazda 44/518 arsa payına irtifaklı zemin katta (1) nolu meskenin tamamı borçlu adına kayıtlıdır.
Özellikleri : Bursa ili, Mudanya ilçesi, Güzelyalı-Yalı mahallesi, Atatürk caddesi üzerinde 120 kapı nolu Bimta2 apartmanının zemin katında 1 nolu mesken olduğu belirlenmiştir. Bloğun bodrum katı iş yeri olarak kullanılmaktadır. Tek bloktan oluşmakta olup her katta 2 daire bulunmaktadır. Binada toplam 10 daire bulunmaktadır. Binanın merdivenleri mermer kaplıdır. Bina öndeki blokların arasından deniz görmektedir. Blok asansörlüdür. Daire 2 oda, salon, mutfak, antre, WC, banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin salon taban kaplaması ahşap balıksırtı parke parke, duvarlar saten boyalıdır. Odaların zemin kaplaması marleydir. Duvarlar saten boyalı tavan köşeleri kartonpiyerlidir. Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplıdır. Banyo zemin seramik, duvar fayans kaplıdır. Banyo içinde klozet, duşkabin bölme ve lavabo mevcuttur. Mutfak tezgahı mermer, dolapları MDF'dir. Dairenin giriş kapısı çelik, iç bölme kapıları ahşap vernikli, pencereler PVC doğrama ve ısıcamlıdır. Daire doğalgazlı kombi kalorifer ısıtmalıdır. Daire brüt 96 m2, net 85 m2 yüzölçümlüdür. Deniz aradan görmektedir.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Mudanya ilçesi, Revizyon imar planında ayrık nizam, 3 kat, Hmax:9,50 m, E:1,20 yapılaşma koşullu imara sahiptir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 30/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/593 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR