MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Mudanya'da 65 m² daire (hissesi) icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095019
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : KUMYAKA MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 1+1
: 65
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Yok
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/253 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
41,250 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
21.02.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2019/253 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İl,Mudanya ilçesi Kumyaka Mah. Göktepe Mevkii 122 ada 1 parselde 9.320 m2 alanda, Arsa Ana taşınmaz niteliği ile B Blok 3. Kat 16 bağımsız bölüm no ile 45/9290 arsa payıyla, Mesken bağımsız bölüm niteliği ile Kat İrtifaklı olarak 3/16 hisse ile borçlu Hüseyin oğlu Serhat DEMİR adına kayıtlıdır.
Özellikleri : Tapu kaydında, kamu haczi, icrai haciz, aleyhte geçit hakkı ve 161,79 m2 lik kısmı kıyı kenar çizgisi içinde kaldığına ilişkin şerh ve beyan kayıtları mevcuttur. Yine "AT A-H ) Kayıt defteri cilt 213 sayfa 46 no 23 ve cilt 213 sayfa 47 no 24 de kayıtlı gayrimenkuller lehine bu gayrimenkul aleyhine geçit hakkı vardır." şerhi bulunmaktadır. Mudanya İlçesinin batısında, ilçe merkezine yaklaşık 5 km, mesafede, denize sıfır konumlu Kumyaka Tatil Sitesinde B Blok 3.Kat 16 nolu dairedir. Aşağıdaki uydu fotoğrafında taşınmazın konumu görülmektedir.Site 7 adet blok ve 198 adet bağımsız bölümden müteşekkildir. Site girişinde güvenlik, site içinde müşterek yüzme havuzu, kafeterya ve sosyal bina, basketbol sahası mevcuttur. Site bahçe peyzajı iyi durumda olup, sitenin direk faydalandığı plaj ve kumsal mevcuttur. Sitenin özel açık otoparkı bulunmaktadır. Sitenin denize sıfır konumlu olması değerini artırıcı en önemli faktördür. Dairenin yer aldığı B Blok zemin kat ve 5 normal kattan müteşekkil olup b.a. karkas iskeletlidir. Daire hakkında aldığımız şifahi bilgi dairenin salon, 1 oda, banyo, mutfak ve balkondan müteşekkil, 65 m2 brüt alanda, ısıtma sistemi olmayan, mükemmel deniz manzaralı olduğu yolundadır.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Kumyaka Mankafa Revizyon İmar Planında, Ayrık Nizam, 2 kat, H=6,50 m yapılaşma şartlarıyla yer aldığı anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 41.250,00 TL (3/16 HİSSE DEĞERİDİR.)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 24/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 21/02/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/253 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR