MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Mudanya'da 140 m² daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01135760
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : GÜZELYALI EĞİTİM MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 21.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1560 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.05.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
12.06.2020 10:20
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MUDANYAİCRA DAİRESİ
2019/1560 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Eğitim Mahallesi, Arabayolu Mevkii, 2013 ada, 1 parselde 7.215,23 m2 arsa üzerine kat mülkiyeti tesis edilmiş, 8 adet 6 katlı betonarme apartman, havuz ve arsası vasıflı taşınmazda, E Blok, 167/18660 arsa paylı, 2. kat, 10 nolu bağımsız bölüm mesken olarak tamamının, borçlu adına kayıtlı olduğu görülmüştür.
Özellikleri : Taşınmazın üzerinde bulunduğu bina, bodrum + zemin + 4 normal + dubleks kattan ibaret, betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. Binanın merdiven ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Giriş kapısı demir doğramadır. Binada asansör mevcuttur. Çatısı kiremit örtülüdür. Dairenin bulunduğu sitenin ortak yüzme havuzu ve kapalı otoparkı olup, yürüyüş yolları ve otoparklara, kilit beton parke taşı döşenmiştir. Çevre tanzimi, istinat ve çevre duvarları yapılmıştır. Binanın Yaklaşık 2-3 yıllık olduğu kanaatindeyiz. Site güvenlikli ve bekçili olup, bahçe giriş kapısı, demir doğrama, motorlu ve otomatiktir. Davaya konu dairenin brüt 140 m2 net 120 m2 alanlı, antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, tuvalet ve 3 balkondan ibaret olduğu, salon ve odaların zemini ahşap laminat parke, banyo, tuvalet ve balkonun zemini ile banyo ve tuvaletin duvarları tavana kadar seramik kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı olduğu, tavanlarda kartonpiyer bulunduğu, elektrik ve suyu mevcut olup, doğalgaz kombi sistem kalorifer ile ısıtıldığı belirlenmiştir. Davaya konu dairenin bir balkonu havuza cephelidir.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Mudanya Güzelyalı Revizyon İmar Planında ayrık nizam, ön bahçe mesafesi 5 m, yan ve arka bahçe mesafesi 3 m, TAKS:0.30, KAKS:1.50 olan, bina yükseklği: 15.50 olan, 5 katlı konut alanınd
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 11/05/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 12/06/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1560 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR