MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Mudanya'da 140 m² daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133035
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : GÜZELYALI EĞİTİM MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 15.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1320 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.05.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
01.06.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2019/1320 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Eğitim Mahallesi, Arabayolu Mevkii, 2024 ada, 1 parselde 8.974,14 m2 arsa üzerine kat mülkiyeti tesis edilmiş altı katlı altı bloklu betonarme karkas apartman vasfındaki taşınmazda, K Blokta, 1/120 arsa paylı, 4. kat, 9 nolu bağımsız bölüm mesken olarak tamamı, borçlu adına kayıtlıdır.
Özellikleri : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Güzelyalı Eğitim Mahallesi, Tekev Sitesi, Arabayolu Caddesi, No: 61, K Blok, 4. kat, Daire: 9 adresindedir. Dava konusu taşınmazın üzerinde bulunduğu bina, site şeklinde bahçeli, bodrum + zemin + 4 normal katlı, betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Sitenin yürüyüş yolları ve otoparklarına kilit beton parke taşı döşenmiştir. Çevre tanzimi, çevre duvarları yapılmıştır. Sitenin içerisinde otopark, yüzme havuzu, spor salonu ve kafeterya vardır. Binanın dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. Binanın merdiven ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Bina asansörlüdür. Binanın zemin ve normal katlarında 2 adet daire olmak üzere, toplam 10 adet daire vardır. Çatısı kiremit örtülüdür. Asansörü vardır. Binanın Yaklaşık 15-16 yıllık olduğu kanaatindeyiz. Dava konusu daire ön sol cephedeki en üst kattaki daire, arka sağ cephedeki en üst kattaki dairedir. Davaya konu dairenin kapısı kilitli olduğundan içerisine girilememiştir. Emsal olarak alt kattaki kapısı açık olan ve içerisinde boya yapılan 3 nolu daire gezilmiştir. Daire antre, gece holü, salon, 3 oda, mutfak, banyo, tuvalet, ebeveyn banyosu, ön ve arka cephedeki olmak üzere, 2 adet balkondan ibaret olup, yaklaşık 130-140 m2 brüt alana sahiptir. Salon ve odaların zemini ahşap laminat parke kaplıdır. Antre, gece holü, mutfak, banyo, tuvalet, ebeveyn banyosu ve balkonların zemini ile banyo, tuvalet ve ebeveyn banyosunun duvarları, tavana kadar seramik kaplıdır. Banyoda Hilton lavabo, klozet ve duşa kabin, tuvalette hela taşı ve lavabo, ebeveyn banyosunda Hilton lavabo ve duşa kabin vardır. Duvarları sıvalı ve badanalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfakta mermer tezgah, altında ve üstünde mutfak dolapları yer almaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları ahşap Amerikan kapı tarzında, pencere doğramaları plastiktir. Elektrik ve suyu mevcut olup, doğalgaz kombi sistem kalorifer ile ısıtılmaktadır. Dava konusu taşınmaz, İDO İskelesine kuş uçuşu yaklaşık 800 - 900 m ve Mudanya-Bursa Karayoluna kuş uçuşu yaklaşık 550-600 m uzaklıktadır.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Güzelyalı Revizyon İmar Planında ayrık nizam, ön bahçe mesafesi 5 m, yan ve arka bahçe mesafesi 3 m, KAKS:1.50, TAKS: 0.3, H.max: 15,50 m, 5 katlı konut alanında kaldığı görülmüştür.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : ipotek Konut Finansman Kredisinden kaynaklanmakta olup 5582 sayılı yasanın 35. Maddesi ile KDV kanununun 17/4ş maddesine ekleme yapılmış olup Konut Finansman Kredisi kapsamında olduğunda satış işleminin tüm alıcılar yönünden KDV'den muaftır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 04/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 01/06/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1320 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR