MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Mudanya'da 110 m2 daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076832
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : GÜZELYALI EĞİTİM MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/62 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.12.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
03.01.2020 12:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2019/62 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa ili, Mudanya İlçesi Eğitim Mah. Arabayolu Mevkii 2023 Ada 1 Parselde, 7.561,19 m2 alanlı, 10 Adet 6 şar katlı betonarme bina ve arsası ana taşınmaz nitelikli olarak, G Blok Zemin Kat 1 bağımsız bölüm no ile 50/4800 arsa payı ile mesken bağımsız bölüm niteliği ile tam hissede, borçlu adına kat mülkiyetli olarak kayıtlıdır.
Özellikleri : Taşınmaz Güzelyalı belde merkezine ve denize yaklaşık 1 km, mesafede yer almaktadır. Rampa bir yolla ulaşılır konumdadır. Aşağıdaki 1 nolu uydu haritasında taşınmazın konumu görülmektedir. Taşınmaz, bodrum kat, zemin kat ile üzerindeki 4 normal kattan müteşekkil b.a. karkas iskeletli G Blok'un yüksek girişli zemin katında yer almaktadır. Site bahçesi bakımlı durumda olup, sitede umumi yüzme havuzu ve site içi spor alanı mevcuttur. Blok giriş kapısı profil demir kapı, blok girişinde merdiven sahanlıkları ve merdiven kaplamaları mermer, merdiven korkulukları demir profildir. Blok asansörlüdür. Daire yüksek girişli zemin kat konumunda ve üç cephelidir. Daire antre, salon, 3 oda, banyo, mutfak, tuvalet ve 2 balkondan müteşekkildir. Dairede dış kapı çelik, iç kapılar amerikan panel, pencereler pvc doğramadır. Salon ve odalar laminat parke, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı mebran kaplı, mutfak dolabı mdfden mamuldür. Banyoda duşa kabin, hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır. Duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyer uygulamalıdır. Daire doğalgaz kombi sistem ısıtmalıdır. Balkondan kısıtlı açıdan da olsa deniz görülmekte olup balkonda barbekü mevcuttur. Daire alanı 110 m2 dir.
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Taşınmaz 1/1000 Ölçekli Mudanya Güzelyalı Revizyon İmar Planında Önlemli Alan içinde Ayrık Nizam 5 kat K.A.K.S. : 1,50, T.A.K.S. : 0,30 , imar yapılanma şartları ile yer almaktadır.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Bursa 7.Aile Mahkemesinin 2014/96 sayılı dosyasından alacaklı tarafından koydurulmuş tedbir şerhi vardır.
1. Satış Günü : 09/12/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 03/01/2020 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/62 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR