İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Bursa/İnegöl'de dubleks mesken icradan satılıktır (Çoklu satış)

İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964176
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : SÜLEYMANİYE MAH. / İNEGÖL
: 152
Yayınlandığı Gazeteler

GENÇ GAZETE 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/30444 ESAS
Muhammen Bedeli
:
205,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 10:55
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL İCRA DAİRESİ
2018/30444 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

(İİK'nun 133.MD GÖRE)
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz: Bursa ili İnegöl ilçesi Süleymaniye Mahallesi Kavaklaraltı Mevkii 444 ada 518 parsel sayılı D-2 Blok ikinci çatı katı 16 bağımsız bölüm sayılı dubleks mesken nitelikli taşınmazdır. Taşınmazların bulunduğu bölgede altyapı hizmetleri sağlanmıştır. Özel Halk Otobüsleri ve özel araçlarla ulaşımı bulunmaktadır. Yakın mesafede İnegöl Devlet Hastanesi, İnegöl Futbol Stadyumu, Ahmet Türkel Çevreyolu ve Bursa Eskişehir karayolu bulunmaktadır. Betonarme tarzda yapılmış binalar A-1, B-1, C-1, C-2, D-1 ve D-2 olmak üzere 6 bloktan oluşmaktadır. Satışa konu meskenin üzerinde bulunduğu D-2 blokta inşa çalışmaları halen devam etmektedir. Bloklar betonarme karkas tarzda zemin + 2 normal kat şeklinde 3 katlı olarak inşa edilmiştir. Bloklarda dış cepheler ince sıvalı olup dış cephe kaplama, boya ve ısı yalıtım işlemleri yapılmıştır. Bina giriş kapıları camlı demir doğrama kapı, merdivenleri mermer kaplı olup demir doğrama korkulukludur. Satışa konu mesken 3 oda, banyo, lavabo-wc, hol ve mutfak mahallerinden oluşmakta olup zemin katlarda balkon bulunmamakta diğer katların her birinde daire başına 2'şer adet balkon bulunmaktadır. Ayrıca dubleks meskenlerin çatı katında teras, hol, oturma bölümü, banyo ve oda mahalleri bulunmaktadır. Daire giriş kapıları çelik kapıdır. Taşınmazların zeminleri salon ve odalarda laminant parke, mutfak ve ıslak hacimlerde seramik kaplamadır. Duvarları saten alçı üzeri plastik boya olup, kartonpiyer işlemleri yapılmıştır. Pencereleri pvc sistem, iç kapıları amerikan kapı olup mutfak dolabı ve tezgahları bulunmaktadır. Doğalgaz tesisatı ve kombi mevcuttur. Rapora göre satışa konu meskenin zeminine şap atılmış halde olup iç kapıları, mutfak dolapları, kombileri, ıslak hacim kaplamaları, petekleri ve elektrik aksamları bulunmamaktadır. Yer yer boya ve alçı sıva eksiklikleri bulunmakta olup genel olarak alçı sıva ve boya işlemleri tamamlanmıştır. Tespit gününde taşınmaz %74 oranında tamamlanmıştır. Kullanım alanı 152,94 m²'dir. Bilirkişice taşınmaza ilişkin yapılan değerlendirmeler neticesinde tamamlanma oranı vs dikkate alınarak taşınmaza 205.000,00 TL kıymet takdir edilmiştir.
Adresi : Süleymaniye Mah Hasköy Yolu Farabi,Tuğra Ve Pembe Gül Sok Arası İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 152,94 m2
Arsa Payı : 3/194
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Tüm bloklar için 01/12/2006 tarih 503 nolu yapı ruhsatı ve bu ruhsatlara ait mimarı projesi bulunmakta olup bilirkişice incelenmiştir. Taşınmazlara ait yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır.
Kıymeti : 205.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz: Bursa ili İnegöl ilçesi Süleymaniye Mahallesi Kavaklaraltı Mevkii 444 ada 518 parsel sayılı D 2 Blok zemin kat 6 bağımsız bölüm sayılımesken nitelikli taşınmazdır. Taşınmazın özellikleri işbu ilandaki 1 nolu taşınmaz (16 bağımsız bölümün bulunduğu ilan) ile aynı olup, usul ekonomisi açısından tekrar yazılmamıştır.Kullanım alanı 105,23 m²'dir. Bilirkişice taşınmaza ilişkin yapılan değerlendirmeler neticesinde tamamlanma oranı vs dikkate alınaraktaşınmaza 155.000,00 TL kıymet takdir edilmiştir.
Adresi : Süleymaniye Mah Hasköy Yolu Farabi, Tuğra Ve Pembe Gül Sok Arası İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 105,23 m2
Arsa Payı : 2/194
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Tüm bloklar için 01/12/2006 tarih 503 nolu yapı ruhsatı ve bu ruhsatlara ait mimarı projesi bulunmakta olup bilirkişice incelenmiştir. Taşınmazlara ait yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır.
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcıları minimum 500,00 TL katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde arttırmak suretiyle teklif verebileceklerdir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin%20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR95 0001 5001 5800 7306 0172 80 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanlar müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Satış bedelinin rüçhan alacakları karşılamaması halinde aynından doğan vergi borcunun 6183 S.Y. 21/2 maddesi uyarınca ihale bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhalenin kaldırılmasına sebep olan Cihad İLKER'in ihaleye iştirakinde kendisine ihalenin peşin para ile yapılmasına, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 133.maddesi gereğince satış ilanının ilgililere tebliğine yer olmadığına,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/30444 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR