İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Bursa İnegöl'de 82 m² daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01054775
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : ORHANİYE MAH. / İNEGÖL
Oda Sayısı : 2+1
: 82
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

OKUR 21.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5436 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
İCRA DAİRESİ
2018/5436 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Satışa konu taşınmaz Bursa ili İnegöl ilçesi Orhaniye Mahallesi 354 ada 160 parsel zemin kat 1 bağımsız bölüm sayılı taşınmazdır. Taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Mahallinde yapılan incelemede zemin kat 1 bağımsız bölüm nolu meskenin hol,2 oda,Salon,mutfak,banyo ve Wc kısımlarından ibaret olduğu ve ruhsatta belirtilen 82 m2 alan bilgisini sağladığı,giriş kapısı çelik kapı,hol,oda salon ve mutfak zeminlerinin laminat parke,banyo ve Wc zeminlerinin seramik,banyo ve Wc duvarlarının fayans,oda kapılarının beyaz renk ahşap,banyo ve Wc kapılarının PVC doğramadan imal,pencere doğramalarının PVC camlarının çift cam olduğu, mutfak kısmında güncel malzemelerden imal ve monte edilmiş mutfak dolap ve tezgahı bulunan meskenin doğalgaz kombi petek sistemi ile ısıtıldığı tespitleri yapılmıştır. Satışa konu olan mesken niteliğindeki taşınmaz 26. sokak ile Pirinçlik caddesinin kesişiminde yer aldığı ,cephe aldıkları sokak bazında Belediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik telefon ve doğalgaz alt yapı şebekesinin tesis edili olduğu,blok inşaat nizamı ile inşa edilmiş yapının ön kısmının yol sınırına kadar olan bölümünün ön bahçe olarak ayrıldığı,yakın çevresinde İnegöl sebze ve meyve halinin bulunduğu ,toplu taşım güzergah ve duraklarına yürüme mesafesi içinde bulunduğu,yakın çevresinde düzenli ve planlı yapılaşmanın devam ettiği,bünyesinde yer aldıkları yapının dış cephesinin ısı yalıtımı yapılmış sıvalı ve boyalı olduğu ve üzerinde çatısının bulunduğu,ortak merdiven alanlarının zeminin mermer kaplı olduğu tespiti yapılan diğer özellikleri olarak not edilmiştir. Satışa konu zemin katta yer alan 1 bağımsız bölüm nolu meskenin 130.000-TL (Yüzotuzbin-TL) kıymet takdir edilmiştir.
Adresi : Ertuğrulgazi Mahallesi 26. Sokak No:19 Daire No:1 İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 82 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama imar plan sınırları içinde konut alanında kaldığı ve güncel imar durumunun önden 5 mt,komşu parsellerden 3mt çekmek kaydı Bloknizam 3 kat imarlı olarak paftalaraişlendiğitespit edilmiştir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Bursa ili İnegöl ilçesi Orhaniye Mahallesi 354 ada 160 parsel 1.kat 2 bağımsız bölüm sayılı taşınmazdır. Taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Mahallinde satışa konu normal 1. katta yer alan 2 bağımsız bölüm nolu meskene ilişkin olarak yapılan incelemede mimari olarak hol,2 oda, salon, mutfak,banyo Wc ve balkon kısımlarından ibaret olduğu Vve ruhsatta belirtilen 127 m2 alan bilgisini sağladığı giriş kapısının çelik kapı,oda kapılarının ahşap, mutfak,hol,banyo zeminleri seramik,banyo ve Wc duvarları fayans,oda ve salon zeminlerinin laminat parke,pencere doğramalarının PVC camlarının çift cam,banyo ve Wc kapılarının PVC doğramadan imal olduğu görülen meskenin mutfak kısmında standart tip mutfak dolap ve tezgahının mevcut olduğu ve doğalgaz kombi petek sistemi ile ısıtıldığı tespitleri yapılmıştır. Satışa konu olanmesken niteliğindeki taşınmaz26. sokak ile Pirinçlik caddesinin kesişiminde yer aldığı ,cephe aldıkları sokak bazında Belediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik telefon ve doğalgaz alt yapı şebekesinin tesis edili olduğu,blok inşaat nizamı ile inşa edilmiş yapınınön kısmının yol sınırına kadar olan bölümünün ön bahçe olarak ayrıldığı,yakın çevresinde İnegöl sebze ve meyve halinin bulunduğu ,toplu taşım güzergah ve duraklarına yürüme mesafesi içinde bulunduğu,yakın çevresinde düzenli ve planlı yapılaşmanın devam ettiği,bünyesinde yer aldıkları yapının dış cephesinin ısı yalıtımı yapılmış sıvalı ve boyalı olduğu ve üzerinde çatısının bulunduğu,ortak merdiven alanlarının zeminin mermer kaplı olduğu tespiti yapılan diğer özellikleri olarak not edilmiştir. Satışa konu normal 1. katta yer alan 2 bağımsız bölüm nolu meskene 145.000-TL (Yüzkırkbeşbin-TL) kıymet takdir edilmiştir.
Adresi : Ertuğrulgazi Mahallesi(26. Sokak)No:19 Daire No:2 İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 127 m2Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama imar plan sınırları içinde konut alanında kaldığı ve güncel imar durumunun önden 5 mt,komşu parsellerden 3mt çekmek kaydı Bloknizam 3 kat imarlı olarak paftalara işlendiği tespit edilmiştir.
Kıymeti : 145.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 10:10 - 10:15 arası 2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcıları minimum 500,00 TL katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde arttırmak suretiyle teklif verebileceklerdir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin%20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR95 0001 5001 5800 7306 0172 80 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanlar müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Satış bedelinin rüçhan alacakları karşılamaması halinde aynından doğan vergi borcunun 6183 S.Y. 21/2 maddesi uyarınca ihale bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5436 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR