İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Bursa İnegöl'de 120 m² daire icradan satılıktır

İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112241
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : SİNANBEY MAH. / İNEGÖL
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

OKUR 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10886 ESAS
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
İCRA DAİRESİ
2019/10886 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, İnegöl İlçe, 630 Ada, 71 Parsel, SİNANBEY Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre;Mahallinde yapılan inceleme ve tespitler
Mahallinde yapılan incelemede kıymet takdirine konu olan taşınmazın tapu kaydına uygun olarak Bursa ili İnegöl ilçesi Sinanbey mahallesi 630 ada 71 parsel üzerinde bulunan 5 katlı betonarme yapının normal 4. Katında yer alan 12 bağımsız bölüm nolu mesken olduğu,bünyesinde yer aldığı yapının dış cephesinin sıvalı ve boyalı,ortak merdiven alanı ve sahanlıklarının mermer kaplı küpeştesinin demirolduğu,mimari olarak antre 3 oda,salon,mutfak,banyo Wc ile biri mutfak diğeri oda ile bağlantılı 2 adet balkondan ibaret olduğu ve ruhsat bilgilerine uygun olarak 120 m2 alan bilgisini sağladığı,giriş kapısı çelik,pencere doğramaları ahşap,oda kapıları ahşap,banyo,Wc,mutfak ve hol zeminleri seramik ,banyo ve Wc duvarları fayans olan meskenin mutfak kısmında güncel ve kalişteli malzemelerden imal ve monte edilmiş mutfak dolap ve tezgahının bulunduğu görülmüştür.
Taşınmazın cephe aldığı sokak bazında Belediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik telefon ve doğalgaz alt yapı şebekesinin tesis edildiği,yakın çevresinde Atatürk ortaokulu?nun bulunduğu ve merkez Belediye binasının yürüme mesafesi içinde olduğu tespiti yapılan diğer özellikleri olarak not edilmiştir.
Adresi : Sinanbey Mahallesi Sinanbey Çıkmazı No:02 Daire No:12İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 18/254
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik nizam 3 kat imarlıdır
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 21/02/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcıları minimum 500,00 TL ve üzerinde arttırmak suretiyle teklif verebileceklerdir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin%20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR95 0001 5001 5800 7306 0172 80 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanlar müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Satış bedelinin rüçhan alacakları karşılamaması halinde aynından doğan vergi borcunun 6183 S.Y. 21/2 maddesi uyarınca ihale bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10886 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR