İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bursa İnegöl'de 105 m2 daire mahkemeden satılıktır

İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00974371
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : MAHMUDİYE MAH. / İNEGÖL
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

OKUR 03.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 11:45
Satış Yeri
:
İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/7 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili İnegöl ilçesi Mahmudiye mahallesi 402 ada 70 parsel 2 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz 328,20 m² arsanın 3/19 arsa payına sahip olup, tapu niteliği meskendir. Taşınmaz, zemin kat ve normal 2 kattan ibaret toplam 3 katlı 6 daireli betonarme bina içerisinde mevcut olup, mesken, binanın arka bahçe kısmı ile binanın orta kısmındaki ışıklık kısmına açık cephesi vardır. Mesken, 3 oda, mutfak, banyo ve wc kısımlarında oluşmakta ve ruhsat bilgilerinde 105 m² alan bilgisi sahiptir. Hol, mutfak, banyo ve wc zeminleri seramik, oda zeminleri laminat parke, oda kapıları dekoratif panel kapı, daire giriş kapısı çelik kapı, percere doğramaları pvc doğramadan imal, camları ile çift camdır. Meskenin mutfak kısmında modüler tip mutfak dolap ve tezgahı bulunmaktadır. Mesken, doğalgaz kombi petek sistemi ile ısıtılmakta, oda duvar ve tavan birleşim noktalarında dekoratif amaçlı kartonpiyer uygulaması vardır. Mesken, bulunduğu yer ve konumu itibariyle iskan sahası içinde kalıp cephe aldığı yollar bazında belediye alt yapı hizmetlerinin tamamı ile birlikte elektrik, telefon ve doğalgaz alt yapı şebekesi tesis edilidir. Mesken, konumu itibariyle Su Yolu Caddesi ile Kasım Efendi Caddesi arasındaki yapı adasında kalmakta ve çarşı, pazar ve diğer alışveriş noktalarına yürüme mesafesi içindedir.
Adresi : Mahmudiye Mh. Fethiye Sk. No:16/2 İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 328,20 m2
Arsa Payı : 3/19
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planı içerisindedir. Konut alanı bitişik nizam 3 kat. Parselin Fethiye sokak cephesinde A ile gösterilen kısmı yola terk edilecektir. Ruhsat aşamasında zemin etüdü ve otopark şartı aranacaktır. A ile gösterilen kısmın bedelsiz olarak yola terk işleminden sonra yapılaşma izni verilecektir. 1/1000 ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planı hükümleri ve Plan notlarına uyulacaktır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR