İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Bursa İnegöl'de 100 m² daire icradan satılıktır

İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154509
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : ESENTEPE MAH. / İNEGÖL
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

İNEGÖL YILDIRIM 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2226 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.08.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖLİCRA DAİRESİ
2019/2226 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, İnegöl İlçe, 2857 Parsel, ALANYURT Mahalle/Köy, BAĞLAR Mevkii, G Blok. Üçüncü Kat 10 Nolu Bağımsız Bölüm.Bilirkişi raporuna göre; Mahallinde yapılan incelemede, taşınmazın tapu kaydına uygun olarak Bursa ili İnegöl ilçesi Alanyurt mahallesi 2857 parsel üzerinde bulunan ve Onbir adet blok yapıdan oluşan Meydancık isimli yapı sitesinin G blok nolu yapısının normal 3. Katında yer alan 10 bağımsız bölüm nolu meskeni olduğu,bünyesinde yer aldığı yapının ortak merdiven alanlarının mermer kaplama ,küpeştesinin demir olduğu ve yapı dış cephesinde ısı yalıtım amaçlı mantolama işleminin uygulandığı ve dış cephe boyası ile boyandığı görülmüştür. Kıymet takdirine konu olan 10 bağımsız bölüm nolu mesken içinde yapılan incelemede meskenin hol,salon,yatak odası, çocuk odası, oturma odası, mutfak, banyo, Wc ve 2 adet balkon kısmından ibaret olduğu ve ruhsatta belirtilen 100 m2 alan bilgisini sağladığı, giriş kapısı çelik kapı, pencere doğramaları PVC camları çift cam, Banyo,Wc,mutfak ,hol ve balkon zeminleri seramik ,banyo ve Wc duvarları fayans, oda ve salon zeminleri laminat parke, oda kapıları ahşap olduğu, duvar ve tavan birleşim hatlarında kartonpiyer uygulaması yapılmış, mutfak kısmında standart tip mutfak dolap ve tezgahı bulunan meskenin doğalgaz kombi petek sistemi ile ısıtıldığı tespitleri yapılmıştır. İçinde yer aldığı Meydancık sitesinde yapılardan arta kalan parsel alanında yürüme yollarının ve yeşil alanların oluşturulduğu, parsel çevresi üzerinde sınır duvarının bulunduğu, Belediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik, telefon ve doğalgaz şebekesinin cephe aldığı yollar bazında tesis edildiği toplu taşım güzergah ve duraklarına çok yakın bir noktada bulunduğu tespiti yapılan diğer özellikleri olarak not edilmiştir. Ruhsat Bilgisi:Taşınmazın bünyesinde bulunduğu yapının 24.08.1994 tarih ve 346 sayılı inşaat ruhsatına haiz olduğu,ayrıca 24.02.2011 tarih ve 140/7 sayılı inşaat ruhsatı bulunan G blok nolu yapı bünyesindeki tüm bağımsız bölüm ve ortak alanlara ait yapı kullanma izin belgesinin 05.06.2013 tarih ve 315/7 sayı ile tanzim edildiği görülmüş ,ilgi ruhsatlarda kıymet takdirine konu olan 10 bağımsız bölüm nolu meskenin alanının 100 m2 olarak belirtildiği tespit edilmiştir.
Adresi : AlanyurtEsentepe mah. Meydancık sitesi G Blok Daire No:10 İnegöl/Bursa
Arsa Payı : 1/108 Hisse :Tam
Kıymeti : 190.000,00 TL KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 18/08/2020 günü 10:00 - 10:05 arası 2. Satış Günü : 15/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcıları minimum 500,00 TL katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde arttırmak suretiyle teklif verebileceklerdir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin%20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR95 0001 5001 5800 7306 0172 80 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanlar müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Satış bedelinin rüçhan alacakları karşılamaması halinde aynından doğan vergi borcunun 6183 S.Y. 21/2 maddesi uyarınca ihale bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2226 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2020 e-imzalıdır

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR