BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Gürsu'da 3+1 daire icradan satılıktır

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981549
Şehir : Bursa / Gürsu
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / GÜRSU
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 14.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/9189 ESAS
Muhammen Bedeli
:
232,750 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 13:30
Satış Yeri
:
1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 15. İCRA DAİRESİ
2013/9189 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI: Bursa İli, Gürsu İlçesi, Kurtuluş Mahallesi, 6530 Parsel nolu 1.136,34 m² yüzölçümlü Arsa vasfındaki taşınmazda yer alan, kıymet takdirinin yapılması istenilen 38/805 arsa paylı, B Blok 1. Kat, 3 Nolu Bağ. Bölüm (Mesken), 232.750,00TL Muhammen Bedel ve %1 KDV oranı ile satışa sunulmuştur.
ÖZELLİKLERİ :Bursa İli, Gürsu İlçesi sınırları dahilinde bulunan Kurtuluş Mahallesinde Gaffar Okkan Caddesine, Aşık Emrah Sokağa ve Şeyda Sokağa cepheli olduğu tespit edilmiştir. Kurtuluş Mahallesi, Gaffar Okkan Caddesi, Tural Sitesi, B Blok, 1. Kat D:3, Gürsu/BURSA adresinde yer almaktadır. Taşınmaz kuş uçuşu Şehir Cengiz Topel Caddesine 230 m, Gürsu İlçe Merkezine 900 m, Bursa-Ankara Yoluna ve Gürsu Metro İstasyonuna 1,20 km, Bursa-Heykel Şehir Merkezine 10,85 km mesafede yer almaktadır.
Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul bitişik nizam B.A. Karkas sistemde inşa edilmiş 9 yıllık binadır. Taşınmazın bulunduğu B blok, Bodrum Kat + Zemin Kat + 2 Normal Kat + Çatı Kat olmak üzere toplam 4 katlı olup binanın zemin ve normal katları mesken olarak kullanılmaktadır. Binada asansör bulunmamakta olup kapalı otopark mevcuttur. Binanın dış cephe duvarları sıvalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, merdivenleri mermer kaplı, merdiven korkulukları alüminyum doğramalıdır.
Daire B Blok 1. katta yer almakta olup ön cephesi doğu yönündedir. Taşınmazın 3 oda, salon, mutfak, hol, banyo, wc ve 2 balkondan oluştuğu tespit edilmiştir. Dairenin dış kapısı çelik kapılı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, mutfak ve holün zemini seramik kaplı, pencereleri pvc doğramalı ve camlı, oda kapıları Amerikan kapıdır. Mutfakta alt üst pvc kapaklı mutfak dolabı mevcut olup mutfak tezgahı mermerittir. Banyoların ve wc?nin duvarları ve zemini seramik kaplı olup banyoda duşakabin bulunmaktadır. Balkonların zemini seramik kaplıdır. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombi ve kalorifer peteklidir.Taşınmazın net alanının 110,50 m² olduğu, brüt alanının 133,00 m² olduğu tespit edilmiştir.
Genellikle mesken amaçlı kullanılan bitişik nizam 2-3 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İMAR DURUMU: Gürsu İlçesi, Kurtuluş Mahallesi, 6530 parselin 1/1000 Ölçekli Gürsu Revizyon İmar Planı kapsamında bitişik nizam 3 kat konut alanı lejantı ile tanımlı yerde kalmakta olduğu ve dosyada mevcut olan bilgilere göre Gürsu İlçesi, Kurtuluş Mahallesi, 6530 Parsel sayılı taşınmaza ait 31.12.2008 tarih ve 215 sayılı yapı ruhsatı bulunduğu anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 232.750,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Tebliğ yapılamayan ilgililere gazete ve elektronik ilanın İİK 127 maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/9189 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR