BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Gürsu'da 140 m2 dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963664
Şehir : Bursa / Gürsu
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / GÜRSU
Oda Sayısı : 4+1
: 140
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9524 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,500 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
12.06.2019 10:15
Satış Yeri
:
1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 9. İCRA DAİRESİ
2018/9524 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : Bursa İli, Gürsu İlçesi, Zafer Mahallesi, Canbazlar Mevkii, 276 ada, 2 parsel sayılı ve 85,32 m2. miktarlı “3 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası” vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 44/85 arsa paylı, 2.+çatı kattaki 3 no’lu Bağımsız Bölümün (Dubleks Konutun) tamamının İpotek veren adına kayıtlı .
İMAR DURUMU : Gürsu İlçesi, Zafer Mahallesi, 276 ada, 2 no’lu prsel, 1/1000 ölçekli Gürsu Revizyon İmar Planı kapsamında, Hmax.(Yükseklik): 9,50 mt.+Plan notu,Bina Derinliği: Plan notu, Arka Bahçe Mesafesi: 2*2 olan bitişik nizam konut alanında kalmaktadır.
Taşınmaz üzerinde 22.01.2016 tarihli, 17 sayılı yapı ruhsatı ve 20.07.2016 tarihli, 114 sayılı yapı kullanma izin belgesi bulunan binanın, yapı kalitesi sınıfı III-B, 2018 yılı için arsa birim rayiç bedeli 252,27
MAHALLİ DURUMU :
söz konusu taşınmaz; Bursa İli, Gürsu İlçesi sınırları dahilinde bulunan Zafer Mahallesi, Ufuk Sokak, no: 13 adresindeki binanın, 2. ve çatı katındaki 3 no’lu dubleks dairedir. Taşınmaz, Ufuk Sokak ile İnönü Caddesi’nin kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+1 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 4 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörsüz ve otoparksızdır. Beher katında müstakil giriş kapılı ve mesken nitelikli 1’ er adet, dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.
Edinilen bu bilgilere göre; Halihazırda, borçlu tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dubleks dairenin giriş (2.) ve üst (çatı) katlarının beherinin bürüt alanı 85,00 m2. olup, toplam bürüt alanı 170,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 140,00 m2. dir. Dairenin giriş katında 2 adet oda, salon, antre, mutfak, banyo ve wc-lavabo, üst katında ise 2 adet yatak odası, merdiven holü, kiler ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümleri bulunmaktadır. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki antre, hol, salon ve odaların tabanları laminat parke, mutfak bölümünün seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, salonun tavan kenarları ışık havuzlu, diğer bölümlerin tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir.
Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı ve ankastreli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon ve teras kapıları ile pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey, güney ve doğu cepheli olan dairenin giriş katının kuzey cephesinde 1 adet balkonu, çatı katının kuzey ve güney cephelerinde 1’ er adet terası bulunmaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 3 veya 4 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Gürsu İlçe merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
TAŞINMAZIN KIYMETİ :
Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyeti, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa mesken alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmiştir.
Gürsu İlçesi, Zafer Mah., Canbazlar Mevkii, 276 ada, 2 no’lu parsel :
Borçlunun taşınmaz üzerindeki hissesi 1/1 oranındadır.
2. ve Çatı Kattaki 3 no’lu Bağ. Böl. (Dubleks Konut).....: 170,00 m2. * 1.650,00 TL/m2. = 280.500,00 TL.
Kıymeti : 280.500,00 TL
KDV Oranı : %1 (Net kullanım alanı 140m²)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 12/06/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9524 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR