GEMLİK İCRA DAİRESİ

Bursa/Gemlik'te dairenin hissesi icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979245
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : KÜÇÜKKUMLA MAH. / GEMLİK
Oda Sayısı : 2+1
: 48
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/804 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
5,625 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK İCRA DAİRESİ
2018/804 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Bursa İli, Gemlik İlçesi, Küçükkumla Mahallesinde kain Tapu Sicilinde 239 ada, 3 nolu parselde kayıtlı kat irtifakı kurulmuş 2.271,73 m2 sahalı bahçeli altı katlı iki kargir apartman niteliğindeki gayrimenkulde D blok 2. katta 30/2136 arsa paylı 1 nolu meskenin 15/240 hissesedir. Parsel üzerinde betonarme karkas sistemde inşa edilmiş dört bloktan oluşan site bulunmaktadır. Site sahile komşudur. 1 nolu daire güney ve Doğu cephelidir. D blok 1 nolu bağımsız bölüm boştur. Uzun zamandan beri kullanılmamıştır. Daire kapısı ahşaptır. Binanın 2. Bodrum katında, en alt katta yer almaktadır. Kuzey cephesi toprak seviyesinin altında kalmaktadır. Daire iki oda, salon, mutfak nişi, antre, banyo, tuvaletten oluşmaktadır. Salon denize cephelidir. Yatak odaları yan bahçeye cephelidir. Salonun bir kısmı pişirme olarak düzenlenmiştir. Mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde dolap vardır. Salon önünde 1,1 x 4,5 mt ebadında balkon bulunmakta ise de balkon ruhsat eki proje harici yapılmıştır. Balkonun iki cephesi panjur ile kapatılmıştır. Binada asansör yoktur. Merdivenleri mozaik kaplıdır. Daire brüt 65 m2, net 48 m2 alanındadır. Bina 25 yaşındadır. Bina ilçe merkezine ortalama 7 km mesafede kuzeybatıda yer almaktadır. Taşınmaz denize 30 mt mesafededir. Bölgede her türlü kamu hizmetleri bulunmaktadır. Yakın çevrede, spor alanları, park, market gibi sosyal tesisler bulunmaktadır. Bölgeye toplu taşıma araçlarıyla ulaşım imkanı bulunmaktadır.
Adresi :Küçükkumla/Güzelyalı Mah.Hasanağa Cad.No:49, Şahintepe 7 Yalıkent Sitesi,D Blok,D:1 Gemlik/BURSA
Yüzölçümü : 2.271,73 m2
Arsa Payı : 30/2136
İmar Durumu :Dosya içerisinde mevcut İmar Durumundan; taşınmazıntamamının 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde bitişik nizam 5 katlı konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 5.625,00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/804 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR